Wpis z mikrobloga

Cześć,
Mam taki problem, że pod koniec wynajmu mieszkania właściciel oczekuje dodatkowej opłaty za śmieci (ponad 500 zł w skali roku) która nie jest uwzględniona w umowie, dodatkowo przy podpisywaniu umowy nie był spisany licznik od wody (mój błąd, że tego nie dopilnowałem) i wodę liczy zaliczkowo 12m3.
Jeśli chodzi o wodę to zdaje sobie sprawę, że za dużo tutaj nie zdziałam, skoro nie mamy odczytu licznika, ale w umowie jest zapis o czynszu administracyjnym, który właściciel określa jako Eksploatacja + Remontowy, a śmieci są w nim nie uwzględnione. Z tego co się orientuję czynsz administracyjny zawiera w sobie właśnie takie opłaty jak opłata za śmieci i jeżeli ta kwota po jego stronie uległa zmianie, to powinien sporządzić aneks do umowy na podwyższenie czynszu, a nie dodawać sobie opłatę przy rozliczaniu.

Co zrobić z tą opłatą za śmieci? Czy to przypadkiem nie jest naciąganie?
#prawo #wynajem #nieruchomosci
Pobierz ZnakiZapytaniaTakTajemniczo - Cześć,
Mam taki problem, że pod koniec wynajmu mieszka...
źródło: comment_1646151879Jjl6zVeL9X1TDNBBIf4fDd.jpg
  • 8
@Adams_GA i tak i nie. Ja miałem sytuację że właściciel mieszkania 2 MSC po mojej wyprowadzce napisał że policzy nas jeszcze 8msc z 12 MSC za jakąś opłatę administracyjna co liczą raz na rok. Kazaliśmy mu spadać
@Adams_GA w umowie było że płacimy za sprzęt. Zepsuł się biler w łazience po3 tygodniach to my płaciliśmy.
Był zapis w umowie że wszelakie należności rozwiązują się MSC po umowie, coś tam doplacilismy i ok.

A nie że gość dzwoni po 2-3 MSC że mu coś przyszło. To on jest taki głupi? Przecież on pisał umowę.

Do opa :
@ZnakiZapytaniaTakTajemniczo
A zameldowi jesteście w administracji? Może tam jeszcze "mieszka na papierze" jego