Wpis z mikrobloga

koledzy z tagu #druk3d #fusion360
chcialem sobie wydrukowac "backplate" wraz ze skala do malego projektu. Jako, ze mam dosc male pojecie o projektowaniu 3d, chcialbym zapytac o porady.
Stworzylem sobie "plytke" o rozmiarach 100x80x0.4mm co oczywiscie bylo najprostsza czynnoscia. Chcialbym jednak wydrukowac taka sama, na ktorej juz naniesiona bylaby skala, dokladnie ta: SKALA
czy ktos moglby mi poradzic w jaki najprostszy sposob moglbym dodac skale wraz z wycinkiem okregu, na wysokosc 0.2mm?
Wiem, ze trzeba dodac obrazek za pomoca opcji insert, ale nie wiem, jak precyzyjnie wykonac "extrusion" tego obrazka - skali. wszelkie uwagi mile widziane.
  • 6
@aso824: rozgladne sie za tym plikiem, dzieki. robie zewnetrzny panel do icoma 7300 :)
PS gdybym mial dostep do zwyklej drukarki na szybko, to bym sobie wycial z papieru, ale nie mam, takie czasy, ze latwiej o dostep do drukarki 3d niz zwyklej :)
czy ktos moglby mi poradzic w jaki najprostszy sposob moglbym dodac skale wraz z wycinkiem okregu, na wysokosc 0.2mm?


@1392c309a2da8ca65641315bf7dc62f2:

robisz jeden wskaznik (np nowy box, wysokosc -0.2, w opcjach laczenia dajesz bodajze extrude) i nastepnie circular pattern tego ostatniego boxa... tam ustawiasz ilosc powtorzen i kat :)