Wpis z mikrobloga

Siemano. Temat pewnie nie raz był poruszany, ale nie mogę się dokopać.
Jestem na końcu 1 rozdziału mam chyba z 16 poziom i z 70 PN do wydania. Jakie ścieżki rozwoju postaci są w kronikach? Na razie dałem siłę do 30 i jednorękę do 40, żeby jakoś expic.
Iść w siłę i jednoręczny czy dwuręczny?
Jak to jest ze zręcznością, na co wplywa? Na kradzież i otwieranie zamków?
Uczyć się zdobywania wszystkich trofeum ze zwierząt? Ze skór jest sporo złota a co z pozostałymi?
#gothic #kronikimyrtany
  • 5
Jakie ścieżki rozwoju postaci są w kronikach?


@Lapzky:
- bron 1h i sila, bron 2h i sila, w obu kusza jako dystansowa bron dodatkowo
- luki i zrecznosc, bron biala wymagajaca zrecznosci jako bron dodatkowa
- kombinowac z jakims miksem sily i zrecznosci, wtedy moze najlepiej wyjda kusze + bronie biale na zrecznosc
- magia, czyli szukanie ksiazek z runami i run do uzycia, pakowanie PN w kolejne kregi i mane
@Lapzky: bardzo dobrze się gra idąc w siłe i zręke, dzięki czemu możesz zakładać mocne kusze(siła) i dobre jednoręczne miecze(zręczność)

w kronikach moim zdaniem jednoręczne miecze pod zręke są aż za mocne, np. miecz corteza z 230 obrażeń
@DzikiBomber: one są mocne bo obrażenia i tak się skalują z siłą więc biorą 'poprawkę' na to, że postać ma mniej siły niż typowy wojownik który pakuje tam wszystkie wolne punkty. Jakby taki miecz na zręczność miał małe obrażenia to byłby kompletnie bezużyteczny.

Tak samo najsilniejszy łuk w grze ma o 30-40 pkt mniejszy dmg bazowy niż najsilniejsza kusza. Bo łucznik pod zręczność nadgania tym, że ma tej zręczności 260 a