Wpis z mikrobloga

Uwaga! Jeśli w trakcie nauki zostaniesz skreślony z listy studentów może się okazać, że będziesz musiał zwrócić koszty utrzymania i kształcenia. Tylko jeśli zrezygnujesz na pierwszym roku, nie będziesz musiał zwracać kosztów poniesionych przez uczelnię. W przypadku skreślenia na kolejnych latach, zwrot kosztów naliczany jest proporcjonalnie do ilości dni spędzonych w uczelni.

W roku akademickim 2021/2022 koszt utrzymania i kształcenia kandydata na żołnierza zawodowego za pięć lat studiów wynosi:

dla kobiet 108 970,75 zł (59,71 zł za dzień)
dla mężczyzn 105 229,50 zł (57,66 zł za dzień)

Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć Haha? Zniechęca mnie to do pójścia na WAT. W jakich przypadkach występuje takie coś ?
#wat
  • 8
@Abcuczesie idąc do woja na studia podpisujesz "umowę" że studia skończysz a potem będziesz pracował dla armii w wybranej lub wskazanej jednostce (zależnie od twoich wyników). Więc skoro bierzesz co miesiąc hajs, który dostajesz za to, że się uczysz, a się nie uczysz i oblewasz egzaminy to proste, że ten hajs ci się nie należał i po wywaleniu z uczelni powinieneś go zwrócić plus ew odsetki.
@rinokutsino: krążą legendy że sie celowo uszkadzali i to poważnie żeby tylko nie oddawać hajsu.
Do OPa: w przypadkach zachowywania się jak skrajny kretyn i olewania wszystkiego na uczelni. Normalnym studentom wojskowym to nie grozi.
@Tyalx: wiesz co, dopiero się dam wybieram, dlatego mówię, że tak słyszałem, a nie tak jest ; P Jeżeli jesteś to mógłbyś coś więcej na ten temat powiedzieć, bo te 100k to mnie trochę martwią..