Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje porady od jakiegoś eksperta od #ogrzewanie podłogowe. Mam taki oto jak na zdjęciu element od ogrzewania i na wejściu wszystkie są ciepłe. Na powrocie tylko kilka pętli ciepłe reszta zimna. Odpowietrzalem kluczykiem i nic, to samo. Leci tylko woda powietrza nie słychać. Jak sprawić by zaczęło grzać w niektórych pomieszczeniach? Co robię źle?
Dom, piec dwufunkcyjny gazowy.
#hydraulika #budownictwo
kubaw92 - Mirki potrzebuje porady od jakiegoś eksperta od #ogrzewanie podłogowe. Mam ...

źródło: comment_1645994647WcRlDXnOUxh265IdS2sJAF.jpg

Pobierz
  • 33
@blackmilk: czyli skręcając na termostatach może popłynąć równomiernie ciepła na wszystkich pętlach?
Na gorze mam inny problem bo tam prawie wszystkie zimne a powietrza w rurach brak. Na wejściu ciepłe, na powrocie jedna lekko ciepła reszta zimne.
@kubaw92: Masz zrobione bez mieszacza tylko na zaworach RTL. Nie jest to najlepsze rozwiązanie ale bedzie działać bez dodatkowej pompki (wystarczy ta od C.O. Przy kotle). Zamknij pętle które grzeją, wszystkie grzejniki jeśli masz taka możliwość i odkrecaj po jednej pętli odpowietrzając po kolei. Jeśli nie pomoże to najlepszym rozwiązaniem bedzie odpowietrzenie pompą do napełniania instalacji.