Wpis z mikrobloga

Irakijczycy czy Syryjczycy na granicy z Białorusia pomocy NIR POTRZEBOWALI, CZY NIE ZASŁUGIWALI?


@graf_zero: Przecież polskie władze zaoferowały pomoc, która miała być dostarczona do migrantów na Białorusi.

Druga sprawa. Nawet co głupsi zwolennicy wpuszczania dopuszczają do siebie myśl, że to było celowe działanie w związku z planowaną wojną. Teraz wykaż się i pomyśl. Co by się stało, gdyby granica nie została uszczelniona i nie wrzucalibyśmy migrantów nazad? Myślisz, że łukaszenka by
@skizo: Mam nadzieję, ze WSZYSTKIE kobiety i dzieci z Ukrainy przyjadą bezpiecznie do Polski, jeśli będą chciały. Niezależnie od tego, jaki mają kolor skóry, w ogóle mnie to nie interesuje, czy tu przyjedzie biała czy czarna Ukrainka. Jak można w ogóle mieszać w to rasizm. To byli ludzie przywożeni autokarami przez wojsko białoruskie celem destabilizacji.
Przecież polskie władze zaoferowały pomoc, która miała być dostarczona do migrantów na Białorusi.


@inozytol: tyle że już wtedy Białoruś to był wrogi reżim, a migranci byli jego ofiarami/narzędziem.

A mówisz że mieliśmy z Łukaszenka współpracować? Z reżimem ktory atakował polska granicę?

Zastanów się.
A mówisz że mieliśmy z Łukaszenka współpracować?


@graf_zero:

r/SelfAwarewolves/

Przecież to ty mówisz, żeby z nimi współpracować i wpuszczać migrantów, których oni sprowadzali XDDD
@inozytol: Nie, ja mówię aby przyjmować potrzebujących wpychanych przez granicę.

I mimo że uważam że działania Polski w zakresie ochrony granicy były bezprawne i często barbarzyńskie...
To nie mogę nie przyznać że okazały się skuteczne.

Nasza nielegalna twarda granica prawdopodobnie zniechęciła łukaszenkę do prowadzenia akcji na dłuższą metę.
Nie, ja mówię aby przyjmować potrzebujących wpychanych przez granicę.


@graf_zero: To by wypychali cały czas. Czyli twoim zdaniem należy wprowadzić zasadę "Współpraca z wrogim reżimem + extra steps".

To nie mogę nie przyznać że okazały się skuteczne.


No taki był zamysł.

bezprawne i często barbarzyńskie...

nielegalna


Dobrze, że przez internet nie idzie zapach, bo pewnie śmierdziałoby ruską onucem i trollem.