Wpis z mikrobloga

#prawo #wynajem #mieszkanie #ukraina #wojna

Czy ktoś wie, czy jest gdzieś w internecie dostępna, przygotowana przez prawników / notariuszy umowa najmu mieszkania, którą można byłoby użyć przy wynajmie uchodźcom z Ukrainy? Tak sobie pomyślałem, że w zasadzie pewnie znalazłoby się sporo osób, które chciałyby wynająć swoje mieszkanie (bądź pokój), ale boją się późniejszych kłopotów gdy trzeba będzie rozwiązać umowę.
  • 6
Czy ktoś wie, czy jest gdzieś w internecie dostępna, przygotowana przez prawników / notariuszy umowa najmu mieszkania, którą można byłoby użyć przy wynajmie uchodźcom z Ukrainy?


@URBN_Rider:

- za darmo
- przygotowana przez prawników

szukasz dwóch różnych dokumentów kolego.
@staryhaliny: myślę, że przyzwoitych ludzi trochę jest. Są notariusze (widziałem wpisy w portalach społecznościowych), którzy za darmo tłumaczą od wczoraj Ukraińcom dokumenty, wnioski itp., które potrzebują do pozostania w PL, podjęcia pracy itd.
@staryhaliny: @KromkaMistrz: wzory jak to wzory, mają pełno niedoróbek, nawet te, które przeznaczone są do sporządzenia aktu notarialnego. Tutaj sytuacja jest inna, te osoby nie bardzo mogą wskazać, gdzie się wyprowadzą (najem okazjonalny). Liczyłem na to, że ktoś rzetelnie przygotuje umowę, która da wynajmującym relatywne bezpieczeństwo własności, gdy najemcą ma być osoba uciekająca z zagranicy. Ale też taką, która da najemcy gwarancję, czy nikt ich nie wyrucha i nie podniesie