Wpis z mikrobloga

#klimatyzacja

Mam pytanko, czy wieszając jedną jednostkę 3,5kW w salonie w miejscu zaznaczonym będę w stanie uzyskać zadowalający efekt w sypialni? Chciałbym uniknąć montażu w sypiali, bo:
- nie jestem fanem spania z włączoną klimą
- chcę zminimalizować kucie i tynkowanie (mam plan tylko przewiercić się na zewnątrz, chociaż pewnie kucie będzie, żeby prąd doprowadzić...)
- mniej walki z administracją, bo "pudło" zewnętrzne postawie w ogródku na bloczkach, więc odpada oszpecające podwieszanie na elewacji
- wiadomo, taniej

Ogólnie plan jest taki, że w najbardziej hardcorowe dni będę np. odpalał sprzęt już rano i tym samym starał się nie dopuścić do nagrzania całego mieszkania. W dni mniej przerąbane, odpalę klimę zdalnie np. o 15:00 i salon powinien być gotowy na powrót z roboty. I teraz tylko kwestia, czy do tej ~22:00 sypialnia będzie już dostatecznie schłodzona?
specjalista87 - #klimatyzacja

Mam pytanko, czy wieszając jedną jednostkę 3,5kW w s...

źródło: comment_1645447285ES5cXTD5QfJT61lcsPuOEu.jpg

Pobierz
  • 7
@specjalista87: klima daje "ulgę" już po 5 minutach. Więc nie napalaj się, że godzinę przed powrotem włączysz, bo już 3 razy zdążyłaby schłodzić mieszkanie.

na pewno nie będzie działać tak jak na ilustracji.
Jakbyś umieścił w holu na przeciwko wejścia do sypialni i salonu, to da się rozdzielić strumień, tak aby w obu pomieszczeniach klima dawała wymierny efekt..
Ogólnie plan jest taki, że w najbardziej hardcorowe dni będę np. odpalał sprzęt już rano i tym samym starał się nie dopuścić do nagrzania całego mieszkania. W dni mniej przerąbane, odpalę klimę zdalnie np. o 15:00 i salon powinien być gotowy na powrót z roboty. I teraz tylko kwestia, czy do tej ~22:00 sypialnia będzie już dostatecznie schłodzona?


@specjalista87: Jak masz duże okna od północnej strony i mocno się mieszkanie nagrzewa
@dlugi_: Popatrz, nawet nie pomyślałem o takim scenariuszu, a wygląda ciekawie...
@stassma: Folie znam, podobał mi się efekt jak założyli w mojej poprzedniej robocie, ale zrobiło się ciemno w pomieszczeniach. Okna faktycznie mam potężne, ale niestety to parter. Jest dość blisko innych budynków, drzew itd. Już teraz mam wrażenie, że mieszkanie jest ciemne. Zapalam światło zawsze jako jeden z pierwszych w okolicy, kiedy na dworze jeszcze jest jasno i obawiam