Wpis z mikrobloga

Czy to prawda, że próg wejścia na testera manualnego jest o wiele mniejszy niż junior java developera? Cisnę javę, jednak pewna osoba namieszała mi w głowie, mówiąc że jakiś kurs i certyfikat ISTQB, podstawy SQL i można startować na junior testera manualnego.

Czy plan tester manualny ---> java developer jest spoko? Zostać testerem, bo łatwiej i szybciej, a przy okazji cisnąć ostro Javę.

Dzięki!
#programowanie #java #naukaprogramowania #pracait #programista15k
  • 15
@DuzoPracuje Więcej zarobisz na Jarmarku smarując chleb że smalcem, coś mi się tak wydaje. Musiał by# wszystko porzucić z dziewczynami włącznie by przysiąść ostro na rok nad tematem by zacząć trzepać kasę wiedzą a dopiero potem żyć i wybrzydzać i w między czasie koparkę puścić żebyś miał jakiś start idąc do świata ww którym będziesz tężył głowę a jaki# korpo #!$%@? powie uff zrobili#my i poleci do szefa dupę lizać.
@DuzoPracuje: Co ogólnie umiesz z programowania, a co z Javy? Ja robiłem ISTQB już w firmie, w której pracowałem jako tester automatyzujący, bez kursu, jeden tydzień na przygotowanie i egzamin. więc to nie jest trudne. Jak już ciśniesz Javę, to ogarnij dobrze podstawy i może jakiś popularny, prosty framework, gdzie pokażesz jak coś działa pod maską. A jeśli tester - to naucz się podstaw Python'a lub nawet JUnit'a. Przejść z jednego
@Eoghan: tylko, że jakość tych kandydatów jest bardzo mierna. Na poziomie juniora większość tych ludzi na testerów to jakieś grażynki, które zrobiły sobie kurs ISTQB na bootcampie, a na egzamin wykuły bez żadnego zrozumienia. Na poziomie mid-senior z kolei pełno testerów manualnych, którzy chcą się przebranżowić na automatyzację, jednak ich umiejętności programowania są gorsze niż studenta 1 semestru informatyki.
@boundmyboredom Podobno na testera manualnego nie potrzeba programowania ? Chyba że ten python to po to by się wyróżnić? Wolałbym dalej cisnąć javę, bo mi się podoba i celem jest junior java dev za jakiś czas. A w międzyczasie chciałbym spróbować zachaczyć się w IT na testera, by mieć już cokolwiek w CV.
@kowal07776: Generalnie to zrobiłem kurs ISTQB i aplikowałem na testera manualnego, a skończyłem jako programista UiPath (RPA).

Najważniejszą kwestią było nauczyć się... rozmów o pracę. Jak się na nich zachowywać, jak się dobrze sprzedać i nie stresować się. Było ich około 10 zanim dostałem pierwszą fuchę w IT. Generalnie widać że pracodawca musi czuć, że dobrze będzie się z Tobą współpracowało, wtedy przymknie oko na brak technicznej wiedzy w niektórych obszarach.