Wpis z mikrobloga

Mam problem z realizowaniem ubezpieczenia z tytułu przerwania podróży spowodowanego chorobą. Poniżej przedstawię sytuację:

Kupiłem wraz żoną wycieczkę na Cypr. Wycieczka została kupiona w lokalnym biurze podróży, w tym samym biurze podróży zostało nam sprzedane ubezpieczenie od skutków przerwania podróży z kolei organizatorem wycieczki było "większe" biuro podróży.

Z powodu pozytywnego wyniku żony na Covid (test po 72 godzinach od przylotu na Cypr), zostaliśmy z rozdzieleni oraz skierowani do specjalnych hoteli na izolację oraz kwarantannę (opłacone przez Rząd Cypryjski).

Ubezpieczyciel zwraca dodatkowe poniesione koszty, oraz niewykorzystany pobyt: proporcjonalnie ilość niewykorzystanych dni do ceny wycieczki. Samo zakwaterowanie z wyżywieniem, nie pokrywa kosztów samolotu.
W związku z tym, na prośbę ubezpieczyciela, poprosiliśmy pośredniczące biuro podróży aby uzyskało kalkulacje/podział kosztów zakwaterowania i samolotu od organizatora wycieczki. Jednak docelowe biuro podróży nie chce udzielić takich informacji, przytoczę maila od nich:

"Witam, nie ma takiej możliwości. Zgodnie z OWU w przypadku Imprez realizowanych samolotem rejsowym/ liniowym (nie czarterowym) oraz Imprez z dojazdem własnym koszty zmian oraz rezygnacji naliczone przez Organizatora będą uzależnione od kosztów naliczonych przez przewoźnika. Przed potwierdzeniem zmiany/ rezygnacji należy się skontaktować z Organizatorem w celu uzyskania informacji na temat ewentualnych kosztów wynikających z tego tytułu. Wszelkie dokumenty finansowe i księgowe stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w myśl art. 11, ust. 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. W związku z tym mogą być udostępnione tylko na wyraźne żądanie uprawnionych do tego organów. Na koszty anulacji składają się koszty biletów lotniczych oraz koszty administracyjne.Pozdrawiam."

Zaznaczam, że nie było żadnych zmian oraz rezygnacji a jedynie przerwanie podróży z powodu choroby. Prezes Firmy wysłał mi ostateczną odmowę udzielenia informacji.
Ubezpieczyciel również starał się tę informację uzyskać bezpośrednio od organizatora wycieczki, bezskutecznie.

Co mogę zrobić w takiej sytuacji?? Ubezpieczyciel chce oddać pieniądze lecz organizator wycieczki to uniemożliwia. Czy to jest widzimisię biura podróży?
Teraz jak sprawdzam opinie nt. tego biura podróży to się tylko utwierdzam w takim przekonaniu.

#podroze #ubezpieczenia #wakacje #afera #cypr #kiciochpyta #pytanie