Wpis z mikrobloga

@Stef444n: @kwantowykocyk: czyli mówicie odpalić piecyk na 400 i zostawić na pol godizny ? :D
Czytalem, ze jeszcze soda oczyszczona z wodą 1:1 nanieść i lekko szczotkować ale nie wiem czy da radę takie poważne splanizny usunąć.
@Crisu: Też bym nie dawał żadnej chemii. To jest szamot, jest porowaty, nie wypłuczesz już tego i będziesz jadł pizze z dodatkami potem. Ja mam szpachelkę szeroką taką 'budowlaną" i poprostu po pieczeniu skrobie jak wystygnie. Jakieś tam plamy też mam ale to w sumie nic takiego. Jakbyś chciał szlofować to jakiś papier gradacji 80-120 ale ręcznie też tego nie widze.

edit. Możesz jeszcze odwrócić na drugą stronę ( ͡°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Crisu: Co za rady, chemię do szamotu... Musisz to wypalić w ok 500 stopniach,czyli pyroliza. Wszystko się spopieli. Piecyk pewnie nie da rady. Nie wiem czy jest jakiś inny sposób, żeby wrzucić kamień w taką temperature.
Ja swój w G3ferrari wypaliłem dopiero jak wymieniłem grzalke na mocniejszą i wywaliłem termostat. Nagrzal się do ok 500 stop i wszystko ładnie zeszło.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Crisu: Ale robiłeś coś z tą Tessą? Bez modyfikacji to więcej nie osiągnie. Ja wywaliłem z mojego wszystko. Dałem tylko 1300w grzalke na górę, nowe termiczne kable, izolacje termiczna z mat ceramicznych na kopule i na kamieniu osiągam 500 stopni spokojnie. Więcej nie sprawdzałem. Oczywiście temperatura sprwdzana pirometrem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Crisu: Zeskrob delikatnie to przypalenie, możesz też przetrzeć wilgotną szmatką żeby zostały tylko plamy, bez przyklejonych resztek. I przekręć kamień do góry nogami. Pyroliza wyczyści te plamy. Jak się znowu zabrudzi, to powtarzasz operację