Wpis z mikrobloga

Wg mnie nie ma co szukać longów, trend wzrostowy został złamany. Interwał tygodniowy pokazuje (dla mnie) pozytywny sygnał utrzymania trendu spadkowego. Wybicie dołka 33k jest tylko kwestią czasu. Pierwotnie prowadziłem shorta od 42400, część już zcashowałem, przy okazji otwierając kolejne pozycje krótkie. Każda korekta w górę będzie traktowana przeze mnie jako okazja do otworzenia kolejnych shortów.
#bitcoin ( ͜͡ʖ ͡€)
źródło: comment_1645366236BSoIicdBKU5tAc9MUrvxtI.jpg
  • 13
@Dolfro: Jak nauczyć się prognozowania / analizy technicznej w kryptowalutach? Polecisz książkę/stronę ? Zawsze zastanawia mnie jakie są podstawy założenia np. dla tych linii trendu (zielona i czerwona) - przecież nie wiesz co będzie działo się za tydzień/miesiąc na giełdzie.
Sam się uczyłem na błędach i nadal się uczę AT i jak reaguje na cenę i vice versa. Ale przyznam, przyczyną, dla której chcę zgłębiać AT to był Jurek S na Youtubie. Pierwsze analizy już publikowałem na Trading View w lipcu 2021. A co do książki to wypożyczyłem ze studenckiej biblioteki "Podstawy AT" Martina J. Pringa. Wiele poradników znajdziesz za free w necie.
@adhonores: dobrym przykładem tego, że analizy techniczne zawsze były i będą #!$%@? warte jest to, że bardzo czesto kilka najpopularniejszych serwisów tworzących takie analizy ma różne wyniki dla tej samej kryptowaluty. Nikt poważny nie rozważa takich głupot. A jak kilka razy wstrzelisz się w rynek to będziesz się jarał dopóki niezbyt trafny short zmiecie Cię z powierzchni ziemi.
@adhonores: Tło/otoczenie w przeszłości jest bardzo pomocne (zwłaszcza na dużych interwałach) w prognozowaniu ceny, ale nikt tutaj (ani ja) nie przewiduje przyszłości. Jak otwierałem shorta z 42400, to ja handlowałem sprzecznie ze swoim scenariuszem na ostatni up do 46-47k. -50% na pozycji już widziałem na tym impulsie, ale nie srałem pod siebie, bo po 19 maja 2021 już mnie nic #!$%@? nie przestraszy na rynku.