Wpis z mikrobloga

Panowie, jak to jest z Google Ads i wyświetlaniem się na górze listy strony wyszukiwania? Od lat nie korzystałem, kiedyś zawsze było się u góry. Mam wypozycjonowana stronę firmową na TOP3 na słowo kluczowe z wolumenem ok. 300 zapytań. Zleciłem reklamę w Google Ads, budżet 50 zł dziennie cpc 5zl, jedno ściśle słowo kluczowe, ale moje reklamy, jak i konkurencji są na dole listy wyszukiwania. Tak ma być? xD Nie da się, abym pojawiał się na samej górze? Po to zleciłem google Ads.

#seo #googleads #sem #adwords
  • 9
@justlogin: po pierwsze, jeśli cpc wynosi 5 zł a budżet dzienny 50 zł to jest tylko 10 kliknięć, o wiele za niski budżet dzienny!
Po drugie, zlecasz coś firmie i nie potrafią ci tego wytłumaczyć? To lepiej zrób sobie sam te Adsy!
Po trzecie, o tym św. Mikołaju to powinieneś jeszcze poczytać!
@justlogin: konkurencja ma wyższą stawkę niż ty za cpc i dlatego wyświetlasz się na 3-4 miejscu. Mniej prawdopodobne, że masz niski wynik jakości reklamy, np. linkujesz do strony kontakt, złe copy adsowe albo coś innego. Mogę rzucić okiem, jak to jedno słowo jest.
@justlogin: to zalezy od tego ile zarabiasz na tym :). Jezeli stawki sa okolo 10 cpc, to pewnie jest w miare duza konkurencja i to sie oplaca. Oplacalnosc adsów zalezy od wielu czynnikow. Nawet od koloru buttona. Cięzko stwierdzic jak nie znam tematu.