Wpis z mikrobloga

Skoda Fabia III. Celowałbym w silnik 1.0 - 1.2. Celem redukcja kosztów dojazdu do roboty. Codziennie około 10 km w jedną stronę, kawałek przez miasto. Jakieś sprawdzone opinie? Interesuje mnie też trwałość zawieszenia. Nie rozpada się to,to co chwilę? A sam silnik ponoć żywotny. Zachęcam do dzielenia się swoimi wrażeniami z jazdy.
#samochody #mechanikasamochodowa #skoda #auto #pracbaza
  • 21
@Profesor_Nauk: Nie wypowiem sie co do trwalosci, bo nie mam jak. Ale mialem nieprzyjemnosc uzytkowac to guano przez tydzien i to byl dramat. Przyspieszenie nie istnieje (chociaz rozumiem, ze to nie jest bardzo istotne) , pali wcale nie mialo, bo malomiejskim ruchu i krotkich dystansach spalanie ocieralo sie o slabe 8 litrow. Jakby tym dynamiczniej pojechac poza miastem to pewnie byloby podobnie, ale na szczescie nie dane mi w trase bylo
Toyota Yaris II


@Profesor_Nauk: problematyczne silniki, taki sam brak właściwości jezdnych co ta skoda i taki sam brak przyspieszenia (w najgorszej wersji na granicy stwarzania niebezpieczeństwa na drodze). No i obowiązkowy podatek od bycia tojotą XDDD #!$%@? polaczki
@Profesor_Nauk: Rzuc okiem na puga 207

Bardzo wdzieczny auto, Mialem kiedys nowego. Teraz gonie uzywki. Mozna za drobne dostac. Czesto z instalacja. 1.4 benka spoko silnik. Nie mowie, ze to jedyne sluszna podejscie, bo na pewno nie. Ale sprzedalem ich sporo i tak naprawde nie znam nikogo kto by byl z tego wozu niezadowolony. Wliczajac w to mnie a w temacie aut jestem arcyupierdliwy.
@Profesor_Nauk: minimum dla samochodu to 1.4 litra według mnie. Wszystkie mniejsze tak naprawdę palą tyle samo co większe odpowiedniki. Może jakbyś się wlókł 50km/h to będzie róznica. Przy przyśpieszaniu, ruszaniu, bardziej ekonomiczny będzie około półtoralitrowy silnik
Interesuje mnie też trwałość zawieszenia.


@Profesor_Nauk: po co? Zawieszenie nie kosztuje dużo i wymienia się bardzo rzadko. Głupio dobierać auto z punktu widzenia kosztów napraw zawieszenia.
@Profesor_Nauk: mam w wersji 1.0 ale TSI od nowości zrobione niecałe 90k w 3.5 roku. Żadnych awarii. Gdyby się #!$%@?*y na potęgę to by nie jeździły na uberach, a ostatnio wiózł mnie samochód z nalotem 350k.
@Profesor_Nauk: zrobiłem fabią III z silnikiem 1.2 TSI 60 tyś. km i zawieszenie bez uwag, akurat tu skoda robi robotę, klocki wymieniłem też przy tym przebiegu. Silnik też spoko, wbrew obiegowej opinii ekspertów z wykopu nie brał oleju ( ͡° ͜ʖ ͡°) tym bardziej że nie miał lekko bo dawałem go na wirusa żeby zwiększyć moc, co do 1.5 TSI najśmieszniejsze że pali tyle co 1.2 TSI
@Profesor_Nauk: TSI żadnego nie polecę .
Za to ten 3 cylindry 1.0 polecę każdemu 60 km i 70 km .
Serwisuje pizzeria u nas wszystkie 3 auta z tym silnikiem i te auta już prawie każde po 400kkm silniki te mają zrobione i to w gazie .

Jak zobaczyłem pierwszy raz tę 3 cylindrowe maluchy to od razu mi ta konstrukcja z matiza przyszła na myśl.
Tam też prędzej skrzynia padla