Wpis z mikrobloga

Mircy, rozwaliłem za jednym zamachem dwie opony( ͡° ʖ̯ ͡°) i teraz musze kupić nowe. Co polecacie do mtb 29'? Generalnie jeżdze tym rowerem głównie po lasach, single trackach ale nie mam zacięć do ęduro i dh bo to zwykły hardtail który producent określa jako "trail" i w sumie tak tez jest użytkowany. Po błocie nie jeżdżę. #rower #pytanie
  • 7
@Wassimir: Continental Race King. Myślę, że do tego co opisałeś, będą świetne. One sobie w błocie słabo radzą, ale poza tym - bajka.
W 27,5 są słabe boki, małe ciśnienie je szybko degraduje. To chyba najpoważniejsza ich wada. Nie wiem jak w 29.
Dołączam do teamu Race King. Dają radę w piachach, dają radę na asfalcie. Choć jeśli nie masz zbyt wiele piachów na swoich trasach to można jeszcze lżej, np. podmienić tył na Double Fighter. Czasem pewnie braknie przyczepności, ale na tyle to nie tragedią.
@Wassimir:

Vittoria Barzo, Maxxis Ardent.

Do lżejszego jeżdżenia to raczej Saguaro. Ale tak czy owak, to imho mocna przesada ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@
@Aramil: wszystko zależy od terenu po jakim się jeździ. @Wassimir pisze o singlach i o trailu. Według mnie mogą się nadawać do takich tras. Race Kingi to kiedyś były x-king? Jeśli tak to ja nie byłem z nich zadowolony przy jeździe po lasach i leciutkim trailu.