Wpis z mikrobloga

Jestem na izolacji. Ja nie musze mieć żadnej aplikacji,spowiadać się gdzie jestem,co robię. Różowa jest na kwarantannie (bo wylosowała negatywny test) i codziennie musi sobie robic zdjecie w apce bo dzwonią z przypomnieniem. Zastanawiałem się czy osobę na izolacji domowej w ogole sprawdzają,bo jestem juz tydzień i nikt ode mnie nic nie chciał. Do dziś. Zadzwonił do mnie nieznany numer,odbieram "dzień dobry,policja (nazwa miasta) jest pan na izolacji?" Odpowiadam "tak". "Dobrze,czy jest Pan w domu?","tak". "Wszystko w porządku?" "Tak.". "Dziękuję, do widzenia". Zaufanie do obywatela godne pochwały. Dobrze,że telefony są tylko stacjonarne bo przecież mógłbym odebrać i powiedzieć,że jestem w domu a tak naprawdę bym nie był. Cyrk na kółkach. #covid19 #kwarantanna #gownowpis
  • 4
Dostałem pozytywny wynik testu a nie bardzo chce mi się biegać po sądach i szukać luk prawnych w razie gdyby się okazało że nie było mnie w miejscu zamieszkania. Swoją drogą wcześniej zrobiłem dwa testy z apteki ktore byly negatywne. Wielka loteria MZ.