Wpis z mikrobloga

zastanawia mnie gdzie jest ta dyskryminacja kobiet, o której gadają julki ( ͡° ͜ʖ ͡°) jestem babą, pracuję, mieszkam sama, nie chcę mieć dzieci i ich nie mam, nikt mi nie każe zrobić sobie dziecka, nikt mi nie każe być kurą domową. w dzie dzisiejszych czasach kobiety mogą rozwijać się, pracować, robić karierę, mieć kierownicze stanowiska, więc gdzie ta dyskryminacja, ja się pytam? z dupy problemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#przemyslenia #rozowepaski #niebieskiepaski #bekazlewactwa #feminizm
  • 79
@betteroff:

Dodatkowe punkty na studiach tylko z powodu bycia kobietą?


To jest dyskryminacja kobiet? W pewien sposób oczywiście może w to kobiety uderzać, ale dawanie przywilejów jednak trudno nazwać dyskryminowaniem.

Rodzina męcząca dupe, że jak to tak kobieta robi kariere zamiast znaleźć sobie męża i rodzić dzieci? Dyskryminacja w pracy? Seksizm?


Te wszystkie rzeczy oczywiście istnieją, ale dotyczą również mężczyzn, stereotypy płciowe są obustronne. Moim zdaniem trudno mówić o szeroko zakrojonej
@Zoyav: same takie komentarze są nie na miejscu i są krzywdzące. To, że rodzina nie zamknie Cię w lochu na pokrycie, to nie znaczy, że jest to w porządku. Może to szczególnie zranić osoby, które chcą mieć dzieci, a nie mogą z powodów zdrowotnych. Poza tym wysokość pensji na tym samym stanowisku, dostęp do stanowisk kierowniczych, wypowiedzenie z momentem wygaśnięcia ochrony prawnej dawanej przez urlop macierzyński, nie akceptowanie ciężarnych i matek
Poza tym wysokość pensji na tym samym stanowisku, dostęp do stanowisk kierowniczych, wypowiedzenie z momentem wygaśnięcia ochrony prawnej dawanej przez urlop macierzyński, nie akceptowanie ciężarnych i matek jako najemców, dziewczyna uprawiająca dużo seksu = szmata, tymczasem facet to ogier i respekt na dzielni, naprawdę mam wymieniać dalej?


@marlylee: Standardowo masz widełki przy rekrutacji. Co wynegocjujesz, to dostaniesz.

Nie umiesz w negocjacje, itp. to nie awansujesz na kierownika, niezależnie od sprzętu w
@Zoyav: Dyskryminacja płciowa, dotykająca w praktyce obie płcie jest czymś więcej niż możliwością mieszkania samemu i brakiem konieczności posiadania dzieci. Paradoksalnie chociażby kobieta ma większe szanse na dyskryminację na rynku pracy właśnie wtedy gdy ma dzieci. Ostatnio w dobie wiecznych niespodziewanych kwarantann w szkołach jestem świadkiem degradacji kobiet z wyższych stanowisk ponieważ często są zmuszone do wzięcia zasiłku opiekuńczego z powodu kwarantanny dzieci. Ja jako bezdzietna lambadziara to mam łatwo, nie
@marlylee: Kobiety przecież na stanowiskach kierowniczych, menadżerskich zarabiają więcej niż mężczyźni.

"Facet, który rucha dużo bab to ogier, a kobieta która uprawia dużo seksu to szmata" tak samo mogę powiedzieć o tym, że gdy kobieta zdradzi to mówi się, że przeżyła przygodę, a jak mężczyzna zdradzi to się mówi na niego wszystkie bluzgi tego świata.

Poza tym dyskryminacja kobiet nie jest systemowa, a mężczyzn tak jak np. większy wiek emerytalny, mężczyzna