Wpis z mikrobloga

Noga w gipsie to jest czas. Cztery kroki malowania cyklopa z gry Cyklady. Podkład-kolory bazowe-shade-highlighty i detaliki.
Zrobiłem tu ogromny błąd (inne błędy też w sumie robiłem, ale mniejsze) przy nakładaniu washa, który poprawiałem dosyć długo, ale dzięki temu nauczyłem się nowych rzeczy związanych z malowaniem i czego nie robić, żeby nie popsuć. Różowa podarowała swoje pędzle do podkładu, które świetnie działają jako drybrush ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#malarstwo #figurki #grybezpradu #gryplanszowe
lizakoo - Noga w gipsie to jest czas. Cztery kroki malowania cyklopa z gry Cyklady. P...

źródło: comment_1644842052gmZx3SUpb9Z3EfNKlVLB9S.jpg

Pobierz
  • 8
@0_Stalker pędzlami za 20zl z aliexpress.

Oglądałem workshop na gametroll tv, następnie https://youtu.be/v-BlVYFxfRA
Do tego how to dry brush i how to wash

Kupiłem valejo game color zestaw, 2x shade nuln Oil i agrax earthshade, 2x podklad w sprayu z citadel i trzymacz na figurki (bo była promka). Mokra palete zrobiłem sam ze szmatki i papieru do pieczenia.

Poszedłem od razu na żywioł, próbowałem mieszać kolory jak były za jasne/ciemne żeby uzyskać
Malowanie jest świetne a jak jeszcze potem zagrasz tymi pomalowanymi to klimat x1000

Z moich porad któryś chciałbym żeby ktoś mi ich udzielił na początku.
1. Markowe pędzle z włosiem kolinsky naprawdę robią różnice - zreszta kup sobie jeden na próbę już teraz
2. Mieszaj farby jak #!$%@? i rozcieńczaj je trochę woda
3. Rozezienczaj tez washe - najlepiej jakimś medium ale woda tez da radę - te citadela są dużo za