Wpis z mikrobloga

Dwa tygodnie zobaczyłem, że z #gamepass wypada Control i kilka innych gier. Poczytałem trochę opinii na mirko jak i innych stronach i moją uwagę zwrócił Medium. Stwierdziłem, że szkoda by nie ograć tych produkcji i tak najpierw zabrałem się za Medium a dziś ukończyłem Control. Medium ważyło około 20gb więc wiele się nie spodziewałem po grze robionej przez polaków. O dziwo pozytywnie się zaskoczyłem gra wciągnęła mnie już na etapie przyjazdu do ośrodka. Fabuła jest naprawdę dobra i miałem momenty, że mimo 1 w nocy nie mogłem oderwać się od konsoli. Ta gra to istny majstersztyk i aż dziwne, że jest tak mało popularna. Największą wadą tej gry jest praca kamery czasami było to strasznie upierdliwe zwłaszcza w przejściach między korytarzami.

Jeśli chodzi o Control to tutaj jest dobrze ale dupy nie urywa moim zdaniem. Gra zaciekawiła mnie dopiero w 4 czy 5 misji. Im dalej w las tym lepiej zwłaszcza misje polaris, czy labirynt popielniczki były dobrze zrealizowane. Strzelanie jest takie sobie w sumie to nie czujesz, że strzelasz. Poruszanie i animację to również rzeczy nad, którymi studio Remedy musi popracować. Momentami miałem wrażenie jakbym grał w grę z 2009. No i ta minimapa strasznie mało intuicyjna. Mam nadzieję, że Control 2 już będzie bardziej dopracowaną produkcją.

Jeśli ktoś by mnie spytał, którą grę z tych dwóch bym wybrał to zdecydowanie wybrałbym Medium. Aczkolwiek obydwie są godne uwagi. Jedna i druga do ogrania w sam raz na raz. Nie czuję potrzeby powrotu do jednej jak i drugiej produkcji.

Oceny:

Medium 9/10
Control 7,5/10
#control
#medium
#ps5
#xbox
S.....z - Dwa tygodnie zobaczyłem, że z #gamepass wypada Control i kilka innych gier....

źródło: comment_1644755820preId0uqOrZ2OF7D5zOfvG.jpg

Pobierz
  • 14
@Street_Gainz: Mnie zdecydowanie bardziej podoba się Control i to gra, którą z wielką przyjemnością skończyłem dwa razy (na PS4 i PS5), ale znam też osoby, które odrzuciły fabuła czy utrudnione podróżowanie po budynku przez nieczytelną mapę.

Medium też jest spoko, ale dla mnie bardziej takie 7/10. Za mało gameplayu w pierwszych godzinach gry, później trochę się to poprawia, ale to mimo wszystko nadal gra, w której przede wszystkim się zwiedza swojskie
@Street_Gainz: No i zapomniałbym w Medium gra nie wywaliła mi się ani razu. Natomiast w Control 3 razy zostałem wyrzucony do menu głównego w tym raz w misji w Polarisie co mnie lekko #!$%@?ło bo był to kluczowy moment a musiałem zaczynać od początku. Ale z tego co widzę to jest to powszechne zjawisko w wersji z gamepass.