Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wanderlust00: 1 pensję. Po 1,5 roku stwierdzam że lepiej trafić nie mogłem na tamtą chwilę. Przez ten czas wpakowalem w niego drugie tyle, ale nie dlatego że musiałem, tylko chciałem dla wlasnego spokoju
@MilusiMisio: @s---k: @z--x: @PiotrFr: @bonn: szybko straciły na wartości? kupiliście je dopiero jak ustabilizowaliście się bardziej z innymi wydatkami (ie. mieszkanie/dom/wykończenie)?

próbuję znaleźć racjonalny argument na sprawienie sobie przyjemności motoryzacyjnej, ale boję się, że jak kupię to tak jak z telefonem -> będę żałował, ze nie kupiłem czegoś 2-4x tańszego bo różnica to lans i marka a praktyczność i komfort ten sam :D
@wanderlust00:

szybko straciły na wartości? kupiliście je dopiero jak ustabilizowaliście się bardziej z innymi wydatkami (ie. mieszkanie/dom/wykończenie)?

Strata wartości to nie bardzo. Dla przykładu 8 lat temu kupiłem 159 za dwie pensje (6k€) i teraz sprzedałem prawie za tyle samo
Co do nowej to kupiłem w 2019 w dobrej cenie (62k) i dziś używane z tych roczników tyle kosztują( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale tak, zawsze szkoda mi
@wanderlust00: Ja nie czekałem na nic bo wozidło wydawało mi się dość potrzebne. Lubię sobie pojeździć gdzieś do lasu, wiec kupiłem jeszcze zanim się w ogóle wyprowadziłem od rodziców.
@wanderlust00: Nie kupowałem nowego auta. Kupiłem roczne approved od dilera. Auto praktycznie nowe (14k mil przejechane) - nowe jednak są skomplikowane i dobrze jest mieć gwarancję przez jakiś czas. Nowe sprzedawali za jakieś £39000, ja swoje kupiłem za £27000. Gdybym je obecnie sprzedał to bardzo możliwe, że zarobiłbym na nim.

Domu jeszcze nie mam, gdyż czekam aż moja partnerka skończy studia, trochę popracuje i wówczas pakujemy się we własna nieruchomość. Dzieci
@wanderlust00: 1.5 roku ze mną jest auto. Na starcie warte 140k teraz jakieś 110k. Nie wiem czy to szybko w sumie. Nie mam mieszkania. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, ale mogłem kupić Octavię w kombi i też być zadowolony a taniej i więcej miejsca :P.
@Golfinho: @MilusiMisio: @saycool: @bonn: @z--x: @PiotrFr: @s---k: @Camel665: to teraz z innej beczki :D ile kosztuje Was roczne utrzymanie auta pomijając paliwo? serwisy, ubezpieczenia, naprawy, opony, po prostu eksploatacja której nie za bardzo da się kontrolować, a trzeba robić.
To może brzmieć ciekawie w zestawieniu z wartością auta, bo niektórzy pewnie rocznie pakują w eksploatację i naprawy 5%, a inni 100% wartości auta w