Wpis z mikrobloga

Kolejny głos w debacie na temat Armii Nowego Wzoru pomysłu Bartosiaka i jego kumpli.

16 stycznia Strategy & Future pod kierownictwem dr. Jacka Bartosiaka opublikowała główne założenia swojego projektu pt. Armia Nowego Wzoru. Fundacja Ad Arma przyjrzała się temu raportowi i dokonała jego krytycznej oceny. Dzielimy się z Państwem wynikami naszej analizy i zachęcamy do lektury.


źródło: https://adarma.pl/2022/02/03/krytyczna-analiza-raportu-strategy-and-future-z-dnia-16-i-2022-roku/
#adarma #bartosiak #strategyfuture
#wojsko #wojskopolskie #geopolityka
guest - Kolejny głos w debacie na temat Armii Nowego Wzoru pomysłu Bartosiaka i jego ...

źródło: comment_1644614789ZHqWLB4dNfS5QwCWau5ipt.jpg

Pobierz
  • 14
@guest: Czy każdy krytykujący z automatu ma rację? Dla niektórych chyba tak to wygląda i wystarczy tytuł "krytyka", trochę podpunktów i już na pewno zaorał, do kosza z bartosiakiem( ͡° ͜ʖ ͡°) Pobieżnie spojrzałem, ale czepia się niewytłumaczonych użytych pojęć czy też błędów z historii. Może też Bartosiak się odniesie to krytycznych podpunktów które są merytoryczne, wyjaśni?
@guest: Podchodziłbym dość sceptycznie do raportu "znikąd" - bo sam fakt utworzenia i działania fundacji nie jest jednoznaczny z tym, że jest on miarodajny. Nie mnie dyskutować o podnoszonych problemach, natomiast wiarygodność źródła oceniam na nikłą.
@keneth_: Wiem. Nie mówię, że nie prowadzący ma pojęcia o broni. Natomiast nie jestem przekonany czy ma kwalifikacje by wypowiadać się autorytarnie w poruszanym temacie.

P.S. Przy czym ja nie mówię, że "ANW to jest cacy" - mówię o Ad Armie.
@keneth_
Up up
Oprocz kilku odklejonych konfederackich wysrywow zaorali Bartosiaka merytorycznie, sumiennie punktujac niedbalstwo, brak precyzji, uchybienia w nazewnictwie. Wychodzi brak wojskowej edukacji, brak doswiadczenia w polityce, nieznajomosc kwestii techicznych. Z jakiegos powodu w zach think tankach siedza powazni, wyedukowani fachowcy dla ktorych tego typu dzialalnosc to UKORONOWANIE dekad sluzby wojskowej/dyplomatycznej. Przyklad w zalaczniku.

A tego calego Ad Arma nie znam i zapewne raczej sie nie zaznajomie. Dla mnie to moze rownie
M.....7 - @keneth_ 
Up up
Oprocz kilku odklejonych konfederackich wysrywow zaorali Ba...
@Makak87
PS
Przypominam ze p Bartosiak jest przedstawiany przez redaktorow jako ''ekspert w dziedzinie wojny morskiej''. Nasz adwokat nigdy nie zaprzecza tylko bez zajakniecia opowiada te swoje farmazony. Zakasuje rekawy i daje popis ignorancji i arogancji. I w tym kontekscie wrzucilem jako przyklad prawdziwego fachowca.

#qualitycontent BTW w tym zalaczniku. Bardzo ciekawy geopolityczny wyklad oraz sporo o przygodach naszego oficera na Falklandach. Mysle ze podejdzie wszystkim zainteresowanym, calosc opowiedziana ze swada i
M.....7 - @Makak87 
PS 
Przypominam ze p Bartosiak jest przedstawiany przez redaktoro...
@guest: Przperaszam bardzo, ale co? Krytykują ci ludzie którzy są odpowiedzialni za aktualny kołchoz? Przeciez stan wojska polskiego to istna tragedia. Powinniśmy się cieszyć, że ktokolwiek zabiera głos w tej sprawie - i głównie o to chodzi Bartosiakowi.