Wpis z mikrobloga

Mirki mam 3 miesiące wypowiedzenia w londyńskim pośredniaku/kontraktorni #pdk i planuję dzisiaj rzucić papiery przed pójściem na urlop. Już mi psycha siada od bycia jedynym frontend devem który jest w stanie cokolwiek zrobić samemu na moim projekcie, a do tego muszę przyuczać juniora który programowanie zna tylko z jakiś darmowych weekendowych meetupów, nie ma pojęcia co robi i nie wiem jakim cudem dostał robotę a firma ma to w dupie, że żeby cokolwiek ogarnął muszę z nim codziennie po kilka godzin siedzieć na callu podczas gdy poważna robota czeka (,) Wiem, że znajdę robotę w miesiąc albo i mniej jak się sprężę, ale jednak trochę się człowiek cyka, bo kredyt na dom itp więc dodajcie odwagi żeby #!$%@?ć od janusza.
#pracbaza #korposwiat #programista15k #sprintyjacka
  • 11
@jacas: Powodzenia, sam szukam nowej roboty już chyba z trzeci miesiąc, i nic nie mogę znaleźć, a jak już coś jest, to albo w ogóle mnie olewają, albo nie mam wystarczającego doświadczenia przez to, jak #!$%@? technologicznie ogarniałem projekty, albo #!$%@? się na rozmowie kwalifikacyjnej (,) aż tylko magika pozostaje zrobić
@jacas: nie ma tu pytania, chyba tag gorzkie żale nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak chcesz to napisz do mnie na PM, mogę dać Ci refa do pracy dla klienta zagranicznego.
Powodzenia, sam szukam nowej roboty już chyba z trzeci miesiąc, i nic nie mogę znaleźć, a jak już coś jest, to albo w ogóle mnie olewają, albo nie mam wystarczającego doświadczenia przez to, jak #!$%@? technologicznie ogarniałem projekty, albo #!$%@? się na rozmowie kwalifikacyjnej (,) aż tylko magika pozostaje zrobić


@Bairei: A ty to uczysz się i przygotowujesz coś do rozmów kwalifykacyjnych chociaż?
@jacas:
No hejka, co tam się z Tobą dzieje? Skąd to zwątpienie? Dlaczego chcesz teraz się poddać, tylko dlatego, że raz czy drugi Ci nie wyszło? To nie jest żaden powód. Musisz iść i walczyć. Osiągniesz cel. Prędzej czy później go osiągniesz, ale musisz iść do przodu, przeć, walczyć o swoje. Nie ważne, że wszystko dookoła jest przeciwko Tobie. Najważniejsze jest to, że masz tutaj wole zwycięstwa. To się liczy. Każdy
@kobrys13: na tych akurat na których byłem to przygotowywałem się, natomiast nie z tego zakresu co padały pytania, wraz ze stresem po prostu wszystko mi z głowy wypadało
@Bairei: Rozmowy o prace są jak gra w piłkę nożną czy tam kazdy inny sport gdzie sie współzawodniczy.

Taka strategia jest dobra:
1. Jak chcesz zmienić pracę to wybierasz sobie 3 firmy gdzie chcesz aplikować
2. Szukasz po necie jakiegokolwiek info o ich procesie rekrutacyjnym, pytań, zadać etc - dzwonisz i pytasz o stac i oczekiwania na konkretne stanowisko
3. Jak nic nie ma to pozostaje ci szukać aktualnych trendów rekruterskich
@kobrys13:

Powiem Ci szczerze, że do korpo nigdy wiecej nie pójdę na randkę w ciemno. Albo umawiam się z rekruterem do konkretnego projektu i process rekrutacyjny konkretny team robi albo to nie ma sensu. Za dużo widziałem rekrutowania do wewnętrzych dev pools bez konkretnej alokacji...


O to to. Aplikowałem na React dev, przez ponad pół roku siedziałem w jakimś gównie w ogóle niezwiązanym z tym co miałem robić, jak już mnie