Wpis z mikrobloga

czy moge zrobic lateral flow home test kit przy powrocie do PL z UK jako dowod negatywnego testu po przylocie na lotnisko w PL?
czy musze robic jakis antigen on site test w klinice / na lotnisku w UK?
#uk
  • 16
@Smol_PP: ja rozumiem ,ale jak lecisz do PL musisz mieć potwierdzenie testu 24h ,aby ominąć kwarantanne.
Jak się dowiedziałem od SG ,że moge zrobic zaraz po przylocie w PL na lotnisku za 200zł to odpuściłem testy w UK.Obok mnie jest punkt gdzie można zrobić testy za 75f tylko nie wiedzą kiedy wynik przyjdzie.Na lotnisku w uk chyba drożej.
W Polsce mogłem zrobić za 50zł ,ale papier byłby w języku polskim więc
@ThomasPol: No to powtórzę drugi raz. Możesz zamówić ze strony rządowej do domu lateral flow test. Za darmo. Wynik masz w 15 min. U siebie w domu. Wysyłasz wynik (negatywny) przez apke NHS (skanując QR kod) i przychodzi Ci potwierdzenie na maila respektowane na lotnisku/kach. Już nie trzeba robić PCR test, wystarczy Lateral Flow Test.
@ThomasPol: Od razu zaznaczam, że to, że można na tym darmowym przejechać pisały mireczki w tagu. Podobno bez problemu. Jeśli nie chcesz ryzykować to możesz zakupić lateral flow test (zwany też antygenowym) w jakiejś firmie. Jest sporo tańszy od testu PCR, można na nim na pewno przekroczyć granicę i wynik jest szybciej.
@zalmicie możesz lecieć na darmowym z NHS i wydrukować email, który od nich dostaniesz. Możesz też poprosić kogoś znajomego co ma test w pdfie i zmienić na swoje dane.. tutaj chodzi o to żeby strażnik zobaczył czy masz napisane na kartce 'negatywny'. Oczywiście nie polecam podrabiać dokumentów ( ͡º ͜ʖ͡º)