Wpis z mikrobloga

TLDR


Mirki, znacie się troche na prawie wynajmu? Od jakiegoś czasu wynajmuje kawalerke w jednej z łódzkich kamienic.

Niby wszystko ok, na standard nie narzekam, ale jest jedna rzecz która mi bardzo nie pasuje, odbiera mi poczucie prywatności, a co za tym idzie, nie czuje się komfortowo, w mieszkaniu które wynajmuje.

Chodzi o to że na moim piętrze jest rząd trzech kawalerek które są przedzielone ścianą z tym że kawalerka która sąsiaduje z moją, wydaje się mieć strasznie cienkie ściany. Ściany są do tego stopnia cienkie, że gdy w kawalerce obok ktoś rozmawia, słysze że ktoś prowadzi rozmowe i wiem że działa to w drugą strone. Dodatkowo zajrzałem dzisiaj do kratki wentylacyjnej widze prześwit który najprawdopodobniej prowadzi do kawalerki obok. Czy takie coś nie trąci #patodeweloperka ?
Czy pomimo podpisanej umowy moge zgłosić zastrzeżenia do właściciela? Moge go prosić o to żeby coś z tym zrobił, bo mi to nie pasuje?
#wynajem #prawowynajmu #mieszkanie #lodz
źródło: comment_1644488922loB5Uqp78w5IpvepOR6PsU.jpg
  • 29
dobra cofam, z bliska widzę, ze to plastik. W każdym razie zgłoś podpierając się argumentami, ze czujesz się niekomfortowo słysząc czyjeś rozmowy i tez z braku prywatności
@thewickerman88: Z tego co wiem, to koleś kupił mieszkanie i zrobił z niego 3 kawalerki.
@staryhaliny: Mógłbym to olać i starać się nie zwracać uwagi, bo co mnie obchodzi co robią obcy ludzie. Ale zauważyłem że w kawalerce obok mieszka jakas starsza para, co mnie dziwi troche, bo te kawalerki mają po 14m2 i są troche ciasne jak na 2 osoby. A skoro ja zwróciłem uwage na cienkie ściany, to
@pilot1123: Na pewno pomiędzy pomieszczeniami, a czy jest tam wyciąg, tego nie wiem, bo nie widze. W łazience jest podobnie. Czasem jak wchodze do lazienki to widze jak przez kratke wpada światło najprawdopodobniej z kawalerki obok.
@Mariusz_Drugi: a masz problem z wilgocią? Ew. są inne kratki w tych pomieszczeniach? Musi być jakiś problem z wentylacją skoro chciało mu się porobić kratki w ściance działowej.
Anyway, proponowałbym powoli szukać innego jeśli ci to przeszkadza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Mariusz_Drugi: a co taka starsza osoba może zrobić, skoro nawet taki młodzian jak Ty, wykształcony, dynamiczny, z dostępem do netu, orzeczeń sądowych i interpretacji prawnych na wyciągnięcie myszki, #!$%@? może i musi pytać jak żyć na portalu że śmiesznymi obrazkami? ;))

Tak serio, to jeśli nie dogadasz się z wynajmującym, to zmiana tego to dluuuuga batalia administracyjno-sadowa.
Zastanawia mnie jak się wytłumaczy i czy w ogóle ma świadomość problemu. Poza tym skoro problem jest dla mnie od jakiegos czasu na tyle istotny i uciążliwy, to dla sąsiadów na pewno też.


@Mariusz_Drugi: czyli po prostu chcesz pomarudzić bez celu. A co, jak powie "no przykro mi, jest jak jest, takie ściany" to co wtedy? :D nie wiem, chcesz się wygadać, czy co? To wygadałeś się na wykopie, nawet ludki
@kefas_safek: No chce ponarzekać bo taki jestem, a jak ktoś da mi powód do narzekania, to tak jakby sam odpalił mi lont.
Skończy się na tym że oleje całą sprawe, poczekam na koniec umowy i przy wyborze nastepnego lokum, bede zwracał uwage na takie rzeczy.

Wkurza mnie ta sytuacja, bo właśnie po to zrezygnowałem z wynajmu pokoi, bo brakowało mi swobody jaką daje mieszkanie samemu. Ja olewam cienkie ściany i możliwe
bede zwracał uwage na takie rzeczy.


@Mariusz_Drugi: to jest chyba jedyne co możesz z tym zrobić
Czy da się to zmienić? Może jak gość będzie to sprzedawał to zrobi z tym porządek, ale to chyba wcale nie jest takie łatwe. Może być tak że to wciąż jest jedno mieszkanie (pewnie w księgi wieczyste nie zaglądałeś). Wydaje mi się że takie sprawy są w kompetencji PINB, ale po co to ruszać?