Wpis z mikrobloga

@F3NRIR: tak, choć ja pewnie pobrałbym pełną listę plików w folderze i porównał ją z oczekiwaną dzięki czemu wykryjesz np przypadek, gdy przeniesiesz coś czego nie chciałeś
@Saly: Właśnie myślałem też o przeprowadzeniu tego testu z wykorzystaniem Files.walk(rootPath), gdzie rootPath to ścieżka do głównego katalogu docelowego, a następnie porównaniu zwróconej listy ścieżek z oczekiwaną listą ścieżek. Tylko że nie wiem czy taki test byłby wystarczający.
@F3NRIR: zależy jak sobie ufasz. Poprawny test powinien sprawdzić, czy plik istnieje, czy zawartość jest ta sama, czy atrybuty/prawa dostępu są takie same itd. Jak używasz gotowej funkcji do przeniesienia/kopiowania to możesz założyć, że działa ona dobrze, więc sprawdzasz tylko powierzchownie
@F3NRIR: nie, tylko warto nabrać intuicji "czy jak test nie przejdzie to ja/ktoś będzie w stanie w miarę szybko ogarnąć co nie działa?". Takie zbiórcze asercje jak np. porówanie outputów z jakiegoś ls są o tyle dobre, że pokazują cały wynik a nie składowe, przez co łatwiej analizować takie testy