Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chciałbym sobie zrobić jakiś pseudo monitoring przy użyciu ESP32 CAM oraz Raspberry Pi Zero W. Dałoby się to jakoś zrobić tak, żeby kilka ESP32 przesyłało obraz do Raspberry, a ja miałbym dostęp do podglądu będąc poza siecią domową?

#pytanie #raspberrypi #raspberry #esp32
  • 6
@Varien esp32 cam wysyła obraz po wifi, więc raspbery jest zbędne. Natomiast na raspberry pi zero w jesteś w stanie stworzyć lepszy monitoring gdyż nagrywa na kartę, wykrywa ruch i jest w stanie rozpoznawać twarze
No tak, ale ja chcę mieć dostęp do podglądu kamery będąc poza WiFi.


@Varien: no to możesz to zrobić jak w routerze ustawisz sobie przekierowanie portów na urządzenie ESP32

Pytanie czy masz stałe IP?

Alternatywnie możesz to wrzucać na jakiś portal/zewnętrzny serwer z poziomu ESP32 i odczytywać w domu.

Tak czy inaczej raczej Raspberry jest tu zbędne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sorek: No niestety nie mam stałego IP, a wystawić tą kamerkę do sieci mi się nie opłaca, za dużo sobie życzy dostawca.
Potrzebuję mieć dostęp spoza domu, super by było gdyby jeszcze była opcja nagrywania na serwer lub dysk podpięty do Raspberry. Nie wiem na jaki zewnętrzny serwer miałbym przesyłać obraz z ESP32, jestem w tym mocno zielony.
Aktualnie jedyne rozwiązanie jakie widzę to dodanie tej kamery do domoticza, który będzie