Wpis z mikrobloga

  • 15
611 + 1 = 612

Tytuł: Malarstwo Białego Człowieka t.2
Autor: Waldemar Łysiak
Gatunek: historia
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788360297353
Wydawnictwo: Nobilis
Liczba stron: 367
Drugi tom Malarstwa Białego Człowieka skupia się na malarstwie tak znanych nazwisk jak m.in. Leonardo DaVinci, Rafael Santi, Michał Anioł czy Sandro Boticelli. Każdy rodział zaczyna się od krótkiego, ogólnego wstępu do twórczości malarza, po czym Łysiak omawia szczegółowiej najlepsze według niego dzieła autora.

W książce widać ogromną wiedze jaką autor posiada na temat historii sztuki. Na duży plus zasługuje to, że w porównaniu z innymi książkami o tej tematyce, Łysiak nie narzuca nam swojego zdania i interpretacji tylko przedstawia różne punkty widzenia podając nazwiska krytyków sztuki dane stanowisko reprezentujących. W drugim tomie znika największa, oczywiście według mnie, wada tomu pierwszego, czyli niepotrzebne manifestowanie swoich poglądów na tematy niezwiązane ze sztuką np. poglądy na aborcję przy omawianiu obrazu Maryji z Dzieciątkiem.

Styl pisania Łysiaka sprawia, że książkę czyta się naprawdę lekko, pomimo dużej ilości wiedzy jaką zawiera. Książka drukowana jest na dobrym jakościowo papierze, więc reprodukcje są na prawdę dobrze widoczne. Nawet większą część wstępu Łysiak poświęca temu, jak ważne jest dla niego jak najautentyczniejsze przedstawienie reprodukcji dzieła. Wydaje mi się, że seria Malarstwo Białego Człowieka Łysiaka jest jedynym dostępnym w polskim języku tak obszernym opracowaniem historii malarstwa i polecam ją każdym zainteresowanym lub tym, którzy dopiero chcą zacząć się interesować tym tematem.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #malarstwo #sztuka #historiabookmeter
Pobierz
źródło: comment_16444025429WbEgTrRMzrxT5ryOTde0m.jpg
  • 8
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-03-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Liczba stron książki: 368

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Kwiaty baroku (Maciej Sadowski) - najnowsza recenzja usera Balcar ★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
2\. Jak przestałem kochać design (Marcin Wicha)