Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #rpp #stopyprocentowe

Nie mogę z Wykopków, którzy podniecają się i ślinią na wieść o podnoszonych stopach i wielkości rat kredytów. Większość z nich zapewne mieszka u mamy na kwadracie, albo siedzi w akademiku lub innej stancji ciesząc puchę i waląc gruchę do Glapy podnoszącego stópki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie znam nikogo z mojego otoczenia, kto kupił mieszkanie / dom za gotówkę. Masa ludzi ma kredyt hipoteczny, bo po prostu tak wygląda rzeczywistość.
  • 66
zachecajac do glupiej konsumpcji i zycia ponad stan


@kiedysmialemtubordo: posiadanie dachu nad głową to życie ponad stan? :D

@goferek: Jeżeli możesz kupić 2 pokoje za 200k pod miastem a kupujesz 3 za 500k w mieście bo skoczyła Ci zdolność przez zerowe stopy to jest to życie ponad stan, dokładnie tak

Nikt nie neguje kupowania nieruchomości, każdy neguje ten pęd który miał miejsce w ostatnich dwóch latach, czyli więcej, drożej itd.
@Aureolus: A czy ktoś z nich wziął na okresowo stałe oprocentowanie czy wyjebongo bierzemy na zmienne bo stopy są rekordowo niskie a przecież co może pójść nie tak...? Takich ludzi mi absolutnie nie żal. Zobaczyli 2% zmienne vs 3% stałe. Matematyka pozwoliła na porównianie 2%<3% i się zapakowali. Co do teorii ekonomii wyższe stopy procentowe zahamują inflację zatem jako konsument mam wszelkie prawo do cieszenia się tym faktem. (jak będzie w