Wpis z mikrobloga

@kiboq: Tak. Na każdym dysku lokalnego kompa będzie kopia ale możesz sobie z tym poradzić inaczej
w gpo jest funkcja auto kasowania starych profili po określonej ilości dni. Działa :D
Dodatkowo ogranicz co idzie do profilu mobilnego, też w gpo jest opcja exclude na podkatalogi które zdefiniujesz np cache przeglądarek warto dodać.
Mozesz też zrobić folder redirect na pulpit i moje dokumenty i wtedy one zawsze sa na serwerze a w
houk - @kiboq: Tak. Na każdym dysku lokalnego kompa będzie kopia ale możesz sobie z t...

źródło: comment_1644328905nyqQLb4aBYNFna4T0kRmcX.jpg

Pobierz
Jeszcze pytanko a propos problemów..

np niedostępność miejsca sieciowego


@houk: Chodzi o to, że jak nie jesteś podpięty do sieci to nie masz dostępu do plików?

Synchronizacja offline files itp problemy


@houk: Tego nie rozumiem do końca. Jaki to jest konkretnie problem?
@kiboq: ad1. Tak ale też drugi przypadek np awaria fileserwera powoduje problem na stacjach, wiesza się explorer bo nie widzi dysku sieciowego gdzie ma pulpit.

ad2. Problemy z punktu 1 można obejść przez offline files. To usługa w windows która zapewnia możliwość synchronizacji online kopii folderów przekierowanych na sieć. Wtedy folder jest lokalnie w c:\windows\csc i tam masz jego kopie. Ale to rozwiązanie ma swoje wady, np zdarza się ze przestanie
user coś zapisze i nie poleci na sieć


@houk: A jak uruchomi ponownie kompa to druga próba synchronizacji czy co się nie zsynchronizowało to już się nie zsynchronizuje?
@kiboq: Zdarza się ze już nie poleci. Nie wiem czemu się tak dzieje i jak mówię nie jest to częste ale kilka razy widziałem. Raz próbowałem zrobić diagnostykę ale nie znalazłem niczego sensownego w logach synchronizacji.
@houk: Sorry, że zaś zawracam gitarę, ale mam pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi. Jakie są wady zrobienia folderów przekierowanych bez profili mobilnych? Czemu nie przekierowywać samych folderów i zaoszczędzić miejsca na serwerze?
@kiboq: Mozesz tak zrobić ale nie będzie zapisywało ustawien z rejestru czyli na kazdym pc od nowa trzeba ustawic pocztę, czy inne specyficzne ustawienia aplikacji trzymane w HKCU