Wpis z mikrobloga

wymień mi proszę po kolei kolory skóry każdej osoby na obrazku. Może jestem daltonistą ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@KindGuy: jakby tak dobrze się przyjrzeć, to koleś pierwszy od lewej wygląda jakby miał na imię Aaron, laska na prawo od niego to jakaś córka Egipcjanina i Filipinki, a następna laska też pewnie ma w poprzek XD
proszę po kolei kolory skóry każdej osoby na obrazku


@KindGuy: #!$%@?ąc od tego, że rasistowski koncept rasy (wymyślony przez Anglosasów dawno temu) nie ma żadnych podstaw w biologii, to jeśli już się nim posługujesz to powinieneś wiedzieć, że nie jest oparty tylko na skórze. Dla takiego WASPa w XIX wieku jako Polak Słowianin byłbyś jak najbardziej zaliczany do People of Color, w jednym szeregu z resztą ludzi, których Anglosasi nazywali "kolorowymi"
@doznanie: rasistowska koncepcja podziału na rasy została wymyślona tak, że Anglosasi (czyli jej stwórcy) pozwoliliby ci to odczuć i w XIX-wiecznej Ameryce nie miałbyś humoru na takie żarty. Nawet ci wielcy Włosi uważani za spadkobierców wielkiego Rzymu (do czego chętnie pałują Wiplera różne środowiska *aszystowskie) mieli problemy z asymilacją w USA, a co dopiero taki przyjezdny członek mniejszości polskiej z Imperium Rosyjskiego czy innych Austro-Węgier.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@ananasowy: Wiele razy z czymś takim się tutaj spotkałem, ale nikt jeszcze nie przytoczył nic, na czym opiera swój wywód. Dlaczego dla WASPów Słowianie to nie biali niby? Nigdy się nie spotkałem z tym, żeby jakiś Amerykanin miał Słowian za "ludzi koloru". W oficjalnych statystykach USA Polacy albo Rosjanie na przykład to są normalnie white american.