Wpis z mikrobloga

Ile zuzywa pradu tv 55 cali w stanbdy w skali roku? Podobne pytanie mam co do ps4.
Zastanawiam sie czy kupno jednego badz dwoch gniazdek smart ma sens aby zmniejszyc rachunek za prad.
Ostatni wynosil 240 pln. Miesskam sam. Tv rzadko ogladam, jddyne co to mam laptopa podpiatwwgo do 22 cali ekranu, ale mam ustawione aby sie wylaczal po 30 minutach bezczynnosci. Zarowki ledy, wiec nie bardzo mam gdzie szukac optymalizacji. Chyba ze to lodowka jest tak #!$%@? bo ma z 10 lat.
#elektryka #prad #elektronika
  • 18
@Kazadum mieszkam sam nie mam lodówki na MIESIAc mam 100zl, normalnie jest odczyt co 2. Lodówka to dobre 20-30 zł na mies a jak często coś wkładasz to pewnie więcej. Telewizor myślę że około 200-300 watów jak chodzi. Ja mam takie domu gniazdka Smart
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kazadum: daj sobie spokój dzisiejsze urządzenia w skali roku nie wezmą więcej niż paczka szlugow, tryb standby jest właśnie po to, więcej wydasz na Smart kontakty niż oba urządzenia zjedza więcej :D
@Kazadum: Możesz kupić, albo pożyczyć jakiś prosty miernik do gniazdka i sprawdzić. W kwestii lodówek to przykładowo moja 6 letnia bierze około 1 kWh na dobę, a poprzednia dużo starsza, choć miała pojemność 3/5 nowej to brała około 2 kWh na dobę. Cenowo to z grubsza nowa 20 zł miesięcznie, stara 40 zł miesięcznie. Tak abyś miał pogląd. Najlepiej i tak sprawdzić miernikiem wszystkie sprzęty i będziesz widział. Swoją drogą nowsza
@goferek: @Adiif1: Nie ma to sensu te smart gniazdka dla stanby,
@StaryWedrowiec: hahaha, rzeczywiscie :D
@Solitary_Man: @endrju_pl: Zaczalem sobie robic wczoraj rozkminy, ze to jest niemozliwe abym mial tak duzy rachunek za prad jako singiel w porownniu do innych. Po tym jak @Solitary_Man wspomniales o problemach z wylaczaniem sie lodowki, naszla mnie zlota mysl


Obstawiam, ze to lodowka, ktora sie nei wylaczala byla winowajca calego burdelu, dziekuje
@Kazadum to z tył to wymiennik ciepła coś jak chłodnica ona tez nie może być za blisko ściany i źródła gorąca ^^. BTW jak masz w miarę nowy licznik to możesz sprawdzić ile zużywasz prądu na żywo. Wystarczy że jest elektroniczny to ma już taką funkcję
@Solitary_Man: wiem, inzynier here ale inforamtyki, radiator wiem jak dziala, stad moja mysl, ze jsli moge cos naprawicw lodowce, to tylko przedmuchac radiatory ;)
teraz powinno byc ok, po prostu przyzwczailem sie do szumu lodowki, co niby irytowalo, ale troche podswiadomie "ze tak powinno byc". Teraz wrecz czuje niepokoj bo taka cisza jest :D