Wpis z mikrobloga

Obawiam się, że we wzrosty w Kaliszu nikt nigdy nie wierzył. :(


@herbatananoc: Może nie w Kaliszu i nie 50 metrów, ale doskonale pamiętam czasy, kiedy to szukałem pracy jako asystent w sądzie powszechnym. Jako że wybredny nie byłem, to brałem pod uwagę i Włocławek, i Piotrków Trybunalski, i jakieś inne Elblągi.

Wiesz, po ile chodziły wtedy kawalerki ok. 30-40 metrów? Po 25-35 tysięcy. Cena akceptowalna, szczególnie że ówcześnie jako as
@Filipterka25: Ale to było w XXI wieku? Trudno mi uwierzyć w ceny poniżej 1k za metr. Włocławek akurat pamiętam z ostatniej bańki, kawalerka 40k, ale to było mega tanio. Tylko o czym to świadczy? I w ogóle jakim cudem wszyscy się nie zwalili do tych miast, skoro mieszkanie można było mieć za 10 pensji na entry level?

Natomiast co do Kalisza, to nie chodzi o to, że jest tylko powiatowy. Jest
herbatananoc - @Filipterka25: Ale to było w XXI wieku? Trudno mi uwierzyć w ceny poni...

źródło: comment_1644192284jNPcwD3AoC5aXZVfBRsN63.jpg

Pobierz
Ale to było w XXI wieku?


@herbatananoc: jup

I w ogóle jakim cudem wszyscy się nie zwalili do tych miast, skoro mieszkanie można było mieć za 10 pensji na entry level?


@herbatananoc: A co mieli tam robić poza kupieniem kawalerki? Praca była praktycznie niedostępna (te 2-2,5k z budżetówy to był gigantyczny pieniądz), nawet rynki miejskie były jeszcze przed zbetonowaniem.

Mnie bardziej chodzi o skalę bańki w niektórych miejscach. I tego
Wałbrzych


@herbatananoc: Erp?

Wałbrzych to jak dla mnie jedno z miejsc, które mają szanse się wybić za dwie dekady. Potencjalnie dobry dojazd do Wrocławia, sam Wałbrzych jako-tako wygląda i ma poniekąd swój obszar aglomeracyjny. Nawiasem mówiąc też go wtedy nawiedziłem na konkurs (nawet nocowałem obok Zamku Książ), i serio się dziwiłem czemu ma tak złą opinię.
@Filipterka25: No to jeśli ktoś z Kalisza uważa, że u niego jest bańka, to nie polemizuję. Nie znam się, ale 5k wspomniane wyżej niemile mnie zaskoczyło. Natomiast na tagu w kółko czytam, że Warszawa będzie po 6k za metr i tym podobne bzdury. A najgorsze, że jak się naczytam wykopu, to zaczynam różne bzdury (nie aż takie) serio rozważać.
( ͡° ʖ̯ ͡°)
Natomiast na tagu w kółko czytam, że Warszawa będzie po 6k za metr i tym podobne bzdury


@herbatananoc: Niby mało, ale to raptem 80% ceny z okolic 2017 roku. Nominalnie tak nie spadnie, ale po uwzględnieniu inflacji nie zdziwi mnie, jeżeli średnie ceny metra warszawskiego będą w okolicach 1,5-2 krotności średniej pensji.
@Filipterka25:

Erp?


?

Wałbrzych to jak dla mnie jedno z miejsc, które mają szanse się wybić za dwie dekady. Potencjalnie dobry dojazd do Wrocławia, sam Wałbrzych jako-tako wygląda i ma poniekąd swój obszar aglomeracyjny. Nawiasem mówiąc też go wtedy nawiedziłem na konkurs (nawet nocowałem obok Zamku Książ), i serio się dziwiłem czemu ma tak złą opinię.


Miał kiedyś koszmarnie wysokie bezrobocie, chyba ze 40%. Paradoksalnie parę lat temu miał całkiem niskie,