Wpis z mikrobloga

@majk3l: Chcę streamować, bo PC mam w salonie a TV w sypialni w drugiej części mieszkania (odległość ok. 10-15m). Więc niestety wolałbym nie ciągnąć specjalnie kabla przez całe mieszkanie.
@majk3l: Ale to i tak musiałbym ciągnąć kabel sieciowy przez całe mieszkanie? Bo komputer mam podpięty do routera (w korytarzu) i telewizor też jest podpięty do routera.
I kolejna sprawa, jakbym nawet je w ten sposób ze sobą podpiął to jak podpiąć kontroler (pada / klawiaturę) wtedy? Czy mogę wtedy np. pady czy klawiaturę podpiąć do TV?
@Netrunner: Steam Link, jak TV ma Adroida to powinno być w sklepie play. Jak nie ma to można zainteresować się jaką przystawką (MiBox S chociażby). Robi dokładnie to co oczekujesz. Strumieniuje grę (a nawet pulpit) z Twojego komputera przez sieć lokalną, można nawet na telefonie grać, jednak najlepsza sytuacja jest jak oba urządzenia są po kablu. W przypadku Wi-Fi bez minimum 802.11AC (tudzież Wi-Fi 5) nie ma co próbować.

GeForce Now
jak podpiąć kontroler (pada / klawiaturę) wtedy? Czy mogę wtedy np. pady czy klawiaturę podpiąć do TV?


@Netrunner: tak samo jak pilota ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.youtube.com/watch?v=t2DNCpj5mpU

i tak musiałbym ciągnąć kabel sieciowy przez całe mieszkanie


@Netrunner: ehhh...co to za problem jest? Zastosuj Powerline adapter po sieci elektrycznej jak nie chcesz ciągnąć jedynego prawilnego połączenia LAN cat6a. Kto to ci w ogóle tak przygotował miejsce pod
@majk3l: > Kto to ci w ogóle tak przygotował miejsce pod telewizor, że nie masz tam kabla LAN?
Mam pociągnięty kabel LAN tylko jest on pociągnięty do routera, który stoi obok skrzynki TSM w korytarzu. Nie ciągnąłem kabla LAN od komputera do telewizora, bo nie byłem świadomy, że można HDMI (który na takim dystansie wydał mi się niezbyt sensowną opcją) "zastąpić" kablem LAN.
komputer mam podpięty do routera (w korytarzu) i telewizor też jest podpięty do routera.


@Netrunner: no jeżeli komputer jest podpięty do routera i TV też to znaczy, że są w jednej sieci. Wtedy problem z głowy.
@Netrunner: masz kartę NVidia w pc? Jeżeli tak to potrzebujesz tylko jakiś androidtv box na którym zainstalujesz Moonlight i ten box podłączysz do tv. Np. Canal+ box który chodzi za jakieś 150-200zl na allegro czy Xiaomi Mi Box 4K.