Wpis z mikrobloga

@Tibor bo dla p0laka, brudasa, biedaka im drożej tym dla niego lepiej. I jak może sobie kupić hamburgera za 40 zł, phi jakby były za 100 zł i ulepione z gówna to i tak polak by kupił i zjadł ze smakiem czując przy tym dawkę prestiżu na cały dzień. Hoho nie to co Ty biedaczku parówki z wody hehe, zobacz ja 100 zł zapłaciłem! Chrum chrum, taki bogaty jestem kwiii!
  • Odpowiedz
@zmasowanyatak: Dokladnie tak, w Polsce foodtruck to jakas wypaczona idea, drozej niz w restauracjach.
Ogolnie beka ze w takim food trucku np 37 zl za burgera, a na Bolt jak jest promocja to z dobrej knajpy mam burgera za 27 zl juz z dowozem xD
  • Odpowiedz
@Tibor: Znam food truck, który stoi na stałe, ma średnie ceny i ludzie go sobie zachwalają. U mnie w mieście bardzo często są natomiast zloty food trucków i tu już ceny są z kosmosu oraz wielokrotnie pojawiały się komentarze w lokalnych serwisach, że ktoś rzygał po spróbowaniu ich żarcia. Tak czy siak sam nigdy bym nic nie kupił z takiej budy wiedząc, że pracujący tam ludzie nie mogą regularnie myć rąk
  • Odpowiedz
  • 78
Czy istnieje różnica między hamburgerem a burgerem? Wielu ludzi pyta mnie o to na fb, gg i tinderze. Ja w ogóle nie szanuję burgerów. Jakie to #!$%@? jest jedzenie. Jeszcze te sieci. Jakis burger king, bobby burger, max burger, a najgorszy sort to #!$%@? najlepiej w jakiejś poobijanej różowej ciężarówce, za którą trzeba #!$%@?ć po Polsce żeby zjeść dwa razy to samo. Twoja laska mówi do ciebie, że chce zjeść tego burgera,
  • Odpowiedz
@Tibor: Ale 40zł za burgera to dobra cena!!!!! Ty chyba nigdy nie jadłeś dobrego burgera!!! Co ty myślisz że oni będą dokładać do interesu???? Chłop narzeka że 40zł za burgera z budy na kółkach którym się nawet nie naje to dużo, śmiechu warte!!! I co może jeszcze według ciebie 15zł za 100g frytek z marketu które udają craftowe to dużo???
  • Odpowiedz
@PanPrezes_PL: Byłeś w USA? Widziałeś ja jakiej zasadzie działają food trucki? Tu nie chodzi o obniżenie kosztów lokalowych tylko o elastyczność sezonową i możliwość serwowania jedzenia z różnych stanów w innych, bo kuchnia między stanami potrafi się znacząco różnić, a samo jedzenie jest w podobnych cenach do tych zwykłych lokalach.
  • Odpowiedz
@Tibor: za taki hajs wolę zrobić sobie burgerka w domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I nie oszukujmy się. W takim footraku burgery są tej samej jakości co w McD, a nawet gorsze bo mają mniej kontroli jakości, a i cena też większa.

Takze ten, wolę zakupić podwójnego McRoyala, niż brać jakieś gonwo z wozu Drzymały :p
  • Odpowiedz