Wpis z mikrobloga

@grap32: .NET core i .NET 5/6 + cały tooling typu nuget/msbuild itd działają bezproblemowo. Mogą być ewentualnie problemy z mało popularnymi bibliotekami które mają natywne komponenty których ktoś nie zrobił na macOS ale w praktyce się nie spotkałem.
Klasyczny .NET Framework nie działa w ogóle ale to pewnie wiesz.

Rider jest spoko, VS Code spoko, Visual Studio for Mac to niestety smutny żart i chyba długo zejdzie zanim go doprowadzą do
@MilusiMisio: Tak oczywiście i kiepskie wrażenia - memleaki w kosmos i baaaardzo duże problemy z wydajnością jak się z poziomu linuxa próbowałeś dostać do NTFS. Do tego losowe problemy z portforwardami w k8s np porty zostawały i się nie chciały zwolnić aż do restartu całego WSLa.

Przesiadka na maka to była wielka ulga pod kątem całego cloudowego toolingu. Niestety IDE odstaje od windowsowego VS ale i tak mi się lepiej pracuje
@dziadmankowy: no dostęp do plików między windowsem a Linuxem dalej jest słaby fakt, ja trzymam projekty i dane na Linuxie więc tego nie zauważam. Z resztą jets lepiej ale nie działało to idealnie out of the box. Imo wydajnościowo wsl2 bije macowa wirtualizacje, ale to pewnie zależy od zastosowań