Wpis z mikrobloga

tldr1 Czego mi a2 lite tak muli, jak to naprawić?
tldr2 Zasilanie huba USB

Siema,

1 Kupilem staremu #xiaomi #mia2lite z android one i na początku było zajebiście, śmigał aż miło, byłem pod wrażeniem i czułem, że telefon jest prawie tak dopracowany jak flagowce googla (np nexus 4<3). I #!$%@?, po niemal dwóch latach jego użytkowania, telefonu nie da się używać, muli na podstawowych cznnościach tj sms i wykonywanie połączeń, internet. Czytałem trochę o downgradzie do określonych wersji oprogramwoania. Ktoś robił coś takiego? jak to zrobić i czy coś daje? Nie mogę uwierzyć, że telefon po 2 latach nie nadaje się do podstawowych czynności, to #!$%@? jest żenada przy moim byłym nexusie 4 co 6 lat go miałem.

2 Mam uchwyt monitora z hubem USB firmy ARTIC, #!$%@? jakiś noname i ma kabelek USB 3.2 do laptopa, oraz wejście DC-jack do zasilania i pytanie, czy ten hub mogę po prostu zasilić jednym z jego USB? (ładowarka-usb-usb-hub jako zasilanie, a nie ładowarka-usb-dcjack-hub) Druga sprawa co z różnicą potencjałów portu laptopa a ładowarki? Nie będzie laptop krzyczał?

Dzięki

#komputery #pytanie #elektronika #smartfon
  • 21
@Zajc: Ten os co piszesz to jakiś custom? Nie chciałbym instalować, czegoś nie oficjalnego, jeśli tylko tak można to rozwiązać to chyba będę musiał. To się na jakieś uokiki kwalifikuje kurna mać
@SowaZ: no to jak jest dupa, a tel jest nieuzywalny.
Sprobuj wbic tam miuipolska i tsk nic nie tracisz.
Byc moze cos pada wew i telefon tak sie zachowuje, to nie byly super jakosciowo sluchawki. Tel mial premiere 3.5 roku temu.
A modele.w ramach android one od xiaomi, zawsze mialy mocno pod gore.
@PurpleHaze: A właśnie, mówił, że mu spadł (myślę, że upadek był mały, w rogu lekko pękło szkło ochronne) i że od tego zaczęło. Równie dobrze właśnie wtedy mógł dostać aktu. Podsumowując, czy jest coś w tele co po upadku spowolni jego pracę? Żadnych innych oznak
@hejtutajkamil: Zajebiście ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wymieniasz na coś lepszego? Moja matka ma xiaomi redmi note 4 i śmiga elegancko, tylko bateria juz sie kończy. Dużo starszy od tego a2 lite
@hejtutajkamil: Nie wiem, ale ja bym #!$%@? dostał, dobrze, że on ma czas. Ogólnie kupić coś działającego normalnie poniżej 1k to dziś nie lada wyczyn, myślałem nad jakąć motorollą albo google pixelem, ale co telefon to jakieś wady