Wpis z mikrobloga

Proszę o szczere opinie na temat pionowych odkurzaczy #dyson - mój facet twierdzi, że ten sprzęt nigdy nie dorówna zwykłemu odkurzaczowi, bo ma za małą moc i że to strata pieniędzy.

A ja chcę przede wszystkim mieć poręczny sprzęt, którym mogę doraźnie odkurzyć np. kuchnię, gdzie codziennie zbierają się okruchy, albo hol wejściowy gdzie nanosi się piasek. Chce mieć komfort, bo nienawidzę kabli, rur, przełączania między gniazdkami. Ku*wica mnie wtedy strzela, bo każde odkurzanie to operacja na minimum 1 godzinę. Więc przez kilka dni jest syf, który mi przeszkadza, bo po prostu nie opłaca mi się wyciągać odkurzacza dla posprzątania 10 m2 i czekam na weekend.

Czy dyson mi wystarczy na odkurzenie 70m2 na jednym ładowaniu? I jaki model bardziej polecacie, v10 czy v11? Nie wiem czy opłaca się dopłacać 500 zł do wyzszego modelu #agd #sprzatanie #mieszkanie
  • 24
@kociooka: Czy taki sprzęt też podlega 14 dniowemu zwrotowi w przypadku zakupów przez internet? Zapewne tak. Kup, przetestuj i zwróć jak nie będziesz zadowolona.

Zaraz ktoś naskoczy, że potem dostają używany sprzęt od xkom ale to nie ja wymyśliłem taką politykę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kociooka jeżeli chodzi o moc ssania no to facet ma rację ale do zastosowań które wymieniłaś to taki pionowy odkurzacz jest wystarczający. Wcześniej odkurzałem mieszkanie przemysłowym karcherem który ssie aż ciężko go oderwać od podłogi ale jest wielki nieporęczny i obija wszystkie ściany. Od kiedy kupiłem pionowy odkurzacz dreame to tamtego używam głównie do odkurzania samochodu i garażu.
@kociooka: Kupiłem ostatnio na promocji za 2200 zł Samsung Jet 90. Dopiero pierwszy raz odkurzałem całe 71 m2. Nie mam dywanów, więc korzystałem z tej końcówki do twardych podłóg i najniższej mocy. Baterii zostało tyle, że jeszcze spokojnie drugi raz bym obrócił. Wszystko zebrał co miał zebrać + sporo kurzu. Nie spodziewałem się aż tyle bo w sobotę była ekipa sprzątająca i myli podłogi, a my tam jeszcze nie mieszkamy i
Drmscape2 - @kociooka: Kupiłem ostatnio na promocji za 2200 zł Samsung Jet 90. Dopier...

źródło: comment_1643976983WTKu06HKW2nHroJBybHVFh.jpg

Pobierz
@kociooka: powiedz facetowi, że debil - moi rodzice też mają Philipsa za 1500 i mocy jest aż nadto. Ja ma tańszą wersję za 800 i rzeczywiście mógłby być trochę mocniejszy, ale na panele i krótkie dywany wystarcza. Jest 1 minus - do tej pory nie miałaś świadomości ilu kurzu jest wokół Ciebie, a jak do szczotki masz dołączona lampkę (w Dyson to chyba laser rzekomo) to aż czasami trudno uwierzyć w
Polecam .Kupiłem v15 rewelacja dwa razy szybciej odkurzam powierzchnie ok 130 m2 bez plątania się z kablami .Jeśli chodzi o moc uważam ,że jest bardzo dobra wręcz idealna.Dodatkowo podświetlenie szczotki laserem bardzo pomaga dokładnie odkurzyć bez pominięcia jakichkolwiek miejsc.Szczerze polecam.Do kupna namówiła mnie moja kobieta choć miałem takie zdanie jak twój gość.
@kociooka: a ja mogę polecić odkurzacz Jimmy (Xiaomi), z "łamaną" rurka. Często tego używam żeby wjechać gdzieś pod meble lub łóżko. Bardzo mocne, radzi sobie równie dobrze jak zwykły odkurzacz.
@Drmscape2:

zakamarki

no roborock odkurza, to cholerstwo wlezie wszedzie, raz na pol roku wymiote szczotka zza kanapy

fotel

lol ścierką

samochód

samochodowym, wiec i tak musze go miec

robot sprzątający 1:1 zastąpi odkurzacz to KEKW.

ale tak jest xD
@kociooka: O siostro, czy Ty opowiadasz o mnie i moim niebieskim sprzed paru lat?;) Od trzech lat mamy pionowego bosha. Kosztował wtedy jakieś 500zl. Bez szału i już wtedy miał słabą moc, ale cena to był na wtedy nasz max. I nie zamieniłabym go na nic innego, no chyba że na dysona, to wtedy mogłabym wywalić naszego 13-letniego niechcącego się zepsuć zelmera :). Używam właśnie, tak jak piszesz, jako podręczną miotłę.