Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czyli najlepiej jest wziąść kontrakt na 2 lata na elektrycznośc? W tej chwili place £63.48. Fixed na rok 84.22 a na 2 lata 101.81. Jestem E.On.

#uk
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@orbitowski: jeżeli nie wezmę fix to cena poleci w górę już w kwietniu a później znowu na zimę.

@motoinzyniere: u mnie nawet nie ma takiej propozycji.

Jedyne co dobre to mam ogrzewanie narazie za darmo bo dali mi credit na ponad 400 funtow rok temu jak nie było ogrzewania chyba tydzień w zimie. Akurat nie było zimno wtedy :-D
@drGreen:

@orbitowski: jeżeli nie wezmę fix to cena poleci w górę już w kwietniu a później znowu na zimę.


@motoinzyniere: u mnie nawet nie ma takiej propozycji.

Jedyne co dobre to mam ogrzewanie narazie za darmo bo dali mi credit na ponad 400 funtow rok temu jak nie było ogrzewania chyba tydzień w zimie. Akurat nie było zimno wtedy :-D

@drGreen: jest government cap. Z drugiej strony dzisiaj
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@orbitowski: goverment cap który może być zmieniony co 6 miesięcy więc już zakładają że kolejna podwyżka na zimę. Biorąc pod uwagę co się dzieje na świecie to ceny energii będą tylko rosnąć. Chyba się skuszę na te 2 lata i #!$%@?.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@orbitowski: chociaż cap został zwiększony o 54% To ten mój dwu letni fixed kontrakt jest właśnie o 54% droższy niż to co obecnie place, wychodzi na to że lepiej nic nie robić
@orbitowski: chociaż cap został zwiększony o 54 o ten mój dwu letni fixed kontrakt jest właśnie o 54-604249288roższy niż to co obecnie place, wychodzi na to że lepiej nic nie


@drGreen: No właśnie o to chodzi , ze zmienna regulowana przez cap jest w tej chwili najlepszym wyborem. Każdy fix dostępny w tej chwili jest droższy. Pytanie co się stanie za pol roku lub rok.
@drGreen Currently the price cap is £1,277 a year. It's estimated that on the 1 April it'll jump around 50% to £1,925 a year – and we're pretty sure of that unless there's Government intervention or Ofgem changes – because the assessment period for that 1 April price cap is the six-month run-up until the end of January and we're nearly there.

"That will then be locked in until 1 October when
In which case locking in even at £2,000 a year right now, if you've got a two to three-year fix, could be a winner with hindsight. But I find it very difficult to say to people to give up a £1,277 a year rate, knowing you're going to £1,900 a year, to lock in at £2,000. I just find that difficult to do. But if you are really, really risk-averse, with hindsight
Right now, do nothing unless you can get a fix no more than 50% over the price cap."

Tak mówi Martin Lewis, a jemu ufać trzeba.

Czyli jak Twój fix jest tańszy niż cap + 50% cap , to może Ci się to opłacać.