Wpis z mikrobloga

@Noxter20: Jak nie lubiłem szkoły, nie lubiłem ludzi, tak świadomość że od praktycznie 3 lat miałbym siedzieć w domu przy komputerze zamiast chodzić do szkoły rozwala mi psychikę. To dopiero koszmar. Z tego co sam widzę spora część nastolatków już też nie daje psychicznie rady, bo jednak socjalizacja w życiu jest ważna.
@eragonn14: przecież życie się dalej toczy, młodzi mogą się spotykać ze sobą poza szkołą prawda? Większość uczniów woli jednak zdalne ale nikt oficjalnie w tv o tym nie powie bo to nie zgadza się z narracja, a ty się dowiedz znaczenia słowa beciak
@eragonn14: w szkole to dużo łatwiej stać się ofiarą niż znaleźć jakąś wartościową znajomość o czym świadczy to że 2 na 3 uczniów jednak woli zdalne, a strach przed wirusem wpoili im naszpikowani od tv rodzice
@eragonn14: Naukę stacjonarna też nie nazwę nauką, tylko klepaniem w kółko tych samych powielanych schematow, uczenie młodych nie ze zrozumieniem a wykucie na pamięć, ja i miliony do mnie podobnych nie wyniosło ze szkoły nic prócz przykrych wspomnień, stresu i strachu więc jeżeli ktoś po tej koronasciemie będzie chciał uczyć się zdalnie należy mu to umożliwić. A Statystyka z polsatu
@Noxter20 to sprawdź badania tutaj
https://naukawpolsce.pl/aktualnosci/news%2C89516%2Cnaukowcy-podsumowali-samopoczucie-uczniow-po-roku-zdalnej-nauki.html
Wg badań zespołu z uniwersytetu pedagogicznego w Krakowie:
"Wstępne wyniki badań wskazują, że pandemia i przejście na zdalną edukację mogą prowadzić do pogorszenia zdrowia psychicznego i fizycznego młodzież"
Dodatkowo
"Uczestnicząca w badaniu młodzież różnie ocenia edukację zdalną. Dla 33 proc. z nich było to pozytywne doświadczenie, dla niespełna połowy (46 proc.) - negatywne, a co piąty uczeń nie potrafił jej ocenić. 65 proc. młodzieży uważa natomiast,