Wpis z mikrobloga

gównofiremki


@korni007: Nie taka gównofiremka. Ot korpo trzy razy większe od redhat pod względem finansowym. Poza tym Oracle mi nie straszna. Tak czy siak mam z nią związki. Mam kilka baz danych w tym jedną Exadata, mam certyfikację oraclową, mam dostęp do ich knowledge base, etc...

Co do systemu to możliwe że skończę ze przynajmniej ze środowiskiem heterogenicznym - tj Oracle Linux + być może Rocky. Zauważyłem że Oracle Linux, którego
  • Odpowiedz
@korni007: No mnie też dziwi dlaczego ich Linux jest za free i zastanawia jak długo będzie ponieważ po tym gdy CentOSa zrobili nieużywalnym to zdaje się być pod względem technologicznym całkiem niezła alternatywą. Co do cen baz danych... no cóż... wiem ile płaci jeden z klientów... ogromne z mojej perspektywy pieniądze na każdej fakturze, a dostają ją co miesiąc.
  • Odpowiedz
@korni007: Koszta są wysokie, ale z drugiej strony to co za te pieniądze masz to też nie w kij dmuchał.

Co do tego co za 2 lata... kalkuluję. I w wypadku historycznych CentOS 6 które gdzieś mi się jeszcze walają to mam alternatywę, albo poświęcę czas na reinstalację i migrację, albo oszczędzę czas przez konwersję i upgrade, a za dwa lata, nawet jeżeli się to wydarzy, to liczę na to że
  • Odpowiedz
@maniac777: Aż się dziwię, że nikt nie wspomniał o EuroLinux.
Zgodność jeszcze lepsza niż w innych wymienionych rozwiązaniach, bo nawet nazwy są 1:1 odwzorowane pod kątem tych hashy w pakietach modułowych. Chcesz self-support na laptopie - używasz za darmo; firma chce wsparcie - płaci groszowe sprawy i ma to samo, tylko jak coś się stanie, to na słuchawce jest się od razu do kogo odezwać. Mówię "to samo", bo nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maniac777: dlaczego? Stoję przed takim samym dylematem i nie wiem co zrobić. Jeżeli chodzi o Oracle to boję się że odwalą jakiś manewr bo są znani z różnych podejść.
  • Odpowiedz
@kill-9: Przemawiało za tym tempo wydawania aktualizacji bezpieczeństwa. Na tych na których sprawdzałem są szybsi niż Rocky Linux i Alma Linux. Mam jeszcze sporo systemów z CentOS 6 i działa migracja z CentOS 6 do Oracle Linux 6 i potem upgrade z Oracle Linux 6 do Oracle Linux 7, jak również z Oracle Linux 7 do Oracle Linux 8, a to oznacza że i tak będę miał Oracle Linux, a nie
  • Odpowiedz