Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Panowie poważne pytanie czy 27 lat to za późno na #programowanie? Dokładnie #python. Sam pracuje w AP w finansach. Nic nadzwyczajnego. Angielski, excel, znajomość procesów i tyle wystarczy. Chętnie bym spróbował coś nowego, innego co da mi w przyszłości też lepszą kasę. Przejrzałem sobie różne vlogi o zastosowaniu tego języka i całkiem spoko. Mam też dużo wolnego czasu, który można wykorzystać na pożyteczniejsze rzeczy niż oglądanie patostrimów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myślę, że nie miałbym problemu z dnia na dzień zagłębić się w coś i spędzać nad tym godzinami jeśli wiem, że to będzie warte zachodu. U mnie w firmie jest stanowisko związane z ML/AI (i w sumie backend) ale chcą kogoś doświadczonego a ja bym zaczynał od zera a wcześniej nic nie programowałem więc odpadam na starcie (ale sam fakt, że kiedyś mógłbym u siebie aplikować...). Na kasie na początku mi nie zależy. Myślę, że spokojnie mógłbym pracować przez 1-2 lata w gdzieś za marne pieniądze - bo przecież ostatecznie zbiorę doświadczenie, które przyniesie mi potem większą kasę tak? Poważnie pytam czy warto i wiem, że jest milion podobnych wątków ale w każdym odpowiedzi są jak na elektrodzie i ostatecznie nic nie wiadomo i najlepiej jakbyś w przedszkolu zaczął programować. Poważne odp plis :D

#programowanie #naukaprogramowania #programista15k #korpo #python #machinelearning #backend #sztucznainteligencja #ai #it #udemy #rozwojosobisty

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61f7f19699f26e000a5d2678
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Panowie poważne pytanie czy 27 lat ...

źródło: comment_1643668107r14RzYMLLdwXHplAoBiJpe.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Tak jest milion podobnych wątków i w każdym odpowiedź jest taka sama. Wiek nie ma żadnego znaczenia. Za to umiejętność szukania wartościowych informacji jest wręcz kluczowa, bo jak będziesz dalej zasypywać takimi pytaniami fora to daleko nie zajedziesz w IT.
  • Odpowiedz
kaszalot: Na pewno nie jest za późno, znałem ludz którzy zaczynali jeszcze później, jeśli masz w miarę analityczny umysł nie powinno byc
dla Ciebie problemem ogarnięcie tematu IT.
Jest tylko jedno ale - wypytaj swoich kolegów, znajomych co są w IT i popatrz nie tylko na blaski tej kariery i pieniądz, ale również na cienie,
bo o tych się niestety nie mówi, a potem ugrząźniesz w pracy której nie lubisz jeszcze
  • Odpowiedz
PłodnyKoń: @Luqart: sam zadawałem takie pytania kilka lat temu i z tą umiejętnością szukania informacji do nie do końca
1) co mu z szukania informacji gdzie każda informacja to dezinformacja
2) punkt startowy każdego jest inny, czas i technologie idą do przodu (wartościowe informacje sprzed iluś lat będą nieadekwatne do teraz)

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz