Wpis z mikrobloga

Chiński Nowy Rok się zaczął ale niezbyt dobrze dla mnie.

do czarnolistowania #przegrywnatajwanie

Chodzi o moje spotkania z Tajwanką. Tajwańczycy są bardzo konserwatywni jeżeli chodzi o związki często mieszkają z rodzicami, szanują ich decyzje i ich doświadczenie życiowe, często nawet jeżeli dzieci mają racje to i tak słuchają się rodziców. Jest to baaaaardzo duża różnica pomiędzy Polakami. Polacy często traktują rodziców prawie jak przyjaciół albo wręcz przeciwnie uciekają od nich i się odcinają i z w zasadzie jest to powszechnie akceptowane. Co innego Tajwańczycy.

Nowy Rok Chiński więc moja koleżanka z którą się spotykam uznaliśmy, że fajnie by było aby podarować jej rodzicom prezent na nowy rok (drobiazg) chodzi o symbol. Więc ogólnie miało wyglądać tak, że idę do niej do domu ona otwiera mi drzwi prosi rodziców o to aby podeszli ja wręczam prezent i po prostu wychodzę...

Więc ogólnie było tak jak w planach ale jej rodzice byli na tyle zszokowani że białas daje im prezent, że po prostu prawie, że nie przyjęli ode mnie, gdyby nie moja koleżanka. Bardzo niezręczna cisza, i ogólnie sytuacja... Poszedłem do domu i po prostu na następny dzień napisałem do niej czy wyjdzie ze mną do biblioteki pograć w Szachy.

Cóż... to koniec mojej znajomości ponieważ jej rodzice zakazali jej się spotykać z obcokrajowcami i ona nie dostanie pozwolenia np. w przyszłości na ślub (oni zawsze patrzą długo terminowo na związki). Mogę sobie wyobrazić podobną sytuacje gdyby wasza siostra przychodzi z ciemnoskórym chłopakiem i ten nie jest akceptowany przez waszą Polską katolicką rodzinę.

Nie sprzeciwiłem się temu, nie protestowałem, nigdy nie miałem dziewczyny więc nawet jestem do tego przyzwyczajony. Jest mi po prostu smutno. Bo to była osoba z którą bardzo dobrze mi się spędzało czas i mieliśmy wspólne zainteresowania i w ciągu jednego dnia wszystko się odwróciło.

To by było na tyle... nie robiłem żadnej afery, żalu ani niczego takiego co by wzbudzało jakieś emocje negatywne. Podziękowałem za znajomość. Wstawiam jej zdjęcie które bardzo dobrze mi się z nią kojarzy.

Tak więc mam pewne doświadczenie o którym większość wykopkowiczów pewnie zapomniało, otóż białas jest jak ciemnoskóry w Polsce, do zabawy i do imprez wszystko easy job. Ale do czegoś poważnego to trzeba się liczyć z negatywną odpowiedzią.


PrzegrywNaTajwanie - Chiński Nowy Rok się zaczął ale niezbyt dobrze dla mnie.

do c...

źródło: comment_16436051461qRXM7XWR0729qFvnXYtki.jpg

Pobierz
  • 131
Tajwańczycy są bardzo konserwatywni jeżeli chodzi o związki często mieszkają z rodzicami, szanują ich decyzje i ich doświadczenie życiowe, często nawet jeżeli dzieci mają racje to i tak słuchają się rodziców. Jest to baaaaardzo duża różnica pomiędzy Polakami. Polacy często traktują rodziców prawie jak przyjaciół albo wręcz przeciwnie uciekają od nich i się odcinają i z w zasadzie jest to powszechnie akceptowane. Co innego Tajwańczycy.

@PrzegrywNaTajwanie o tym to możnaby książkę napisać.
@Ozjasz_GoIdberg: @Ceglak4: widać, że nie macie pojęcia o kulturze Chińskiej. ale nie będę hejtował. Widzicie swój punkt widzenia z Polskiej strony kompletnie nie wiecie, że rodzicom się nie mówi o takich rzeczach. Ale nie będę tutaj też się rozpisywał bo też nie jestem ekspertem. Ale kolega wcześniej pisał:

o tym to możnaby książkę napisać. A w zasadzie jest już wiele książek. M.in. Miłość made in China Doriana Malovica. Bardzo polecam.