Wpis z mikrobloga

@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: Nie było na tyle ofert, żeby zrealizować wszystkie takeprofity, wiec poszło zgodnie z zasadą first in first out. Jest też kilka innych przypadków, np. poślizg cenowy i wtedy algorytm nie zdąży dopasować ofert do siebie. Każdy broker gdzieś (zwykle w regulaminie) tłumaczy, że tp i sl mogą nie zadziałać, ale generalnie zdarza się to rzadko.
Nie było na tyle ofert, żeby zrealizować wszystkie takeprofity,


@Teec: Ale jak to jest nie rozumiem, przecież to jest crypto CFD czyli śledzenie ceny instrumentu. Tam jest jakiś order book za kulisami? Czy moje zlecenia SELL muszą być wypełnione przez czyjeś zlecenia BUY także w CFD? To trochę nonsens, bo CFD to zakład z brokerem....popraw mnie jeśli się mylę
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: CFD to pochodny instrument finansowy, którego instrumentem bazowym jest kurs jakiegoś aktywa, a zakład jest jak nazwa wskazuje o różnicę kursową. Każda transakcja ma dwie strony (osobowe) - kupujący i sprzedający, żeby ktoś mógł kupić ktoś inny musi sprzedać po tej samej cenie. Z reguły też transakcje mają dwie strony, tj. na pozycję long EURUSD składa się pozycja long euro i short usd. Natomiast to kto jest drugą stroną jest
Są inne typy brokerów, np. taki ECN/STP jedynie podaje twoje warunki handlowe dalej do tzw. poolingów, czyli miejsc, gdzie parowane są transakcje obsługiwane przez liquidity providers (zwykle banki, albo takie duże firmy wyspecjalizowane jak np. fastmatch), ale drugą stroną transakcji nie jest.


@Teec: jakichś bkerów tego typu polecasz i/lub znasz (z praktyki)?
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: Nie znam konkretnych warunków xtb, ale wydaje mi się, że w tym przypadku po prostu nie spełniło wszystkich wymagań jakie zaznaczyłeś. XTB może być stroną transakcji, ale nie musi. Generalnie broker ma prawo dopasować dwa zlecenia do siebie wg przyjętego modelu, np. First in first out, albo na podstawie płynności itp. Nie wiem czy którykolwiek broker daje podgląd pod aktualny orderbook. Takie orderbooki to mają chyba tylko giełdy typu cbot.