Wpis z mikrobloga

Number of years remaining on lease

111 years


111 lat to dużo czy mało jeśli chodzi o mieszkania które sprzedają jako lease?
Wydaje mi się, że to trochę mało ale z drugiej strony to trochę tutaj standard. Nie wiem czy w inny częściach #uk jest to samo co tu. Ktoś się orientuje czy ciężko jest się dowiedzieć ile może kosztować odnowienie tego leasu?

Wiem ze za 100 lat pewnie już będe w piachu ale zastanawiam się czy może to mieć jakieś znaczenie przy odsprzedaży mieszkania za 10 lat?

#londyn here #uk
  • 23
@FantaZy: Chyba ponizej 80 zaczynaja sie problemy (niechec bankow, wyzsze koszty przedluzenia) wiec w tym flacie jeszcze troche zostalo. Zgaduje ze na starcie bylo 125 (to teraz standard ale maja to znacznie wydluzyc w tych zmianach prawa co do lease) i uplynelo 14 lat od startu
@kamil-wasniewski: @kaktusak: @Euthymol: właśnie ostatnio zauważyłem, że częśto dają zarzutki do ogłoszeń, że pisze np. 120y lease...
a potem gdzieś niżej pisze, że licząc od 2009 roku xD

W każdym razie zastanawiam się właśnie czy warto się w to pchać, żeby później nie utknąć kiedy będę chciał odsprzedać dalej... ale z drugiej strony w Londynie to chyba nie ma mieszkania które prędzej czy później nie znajdzie chętnego... xD
@Budo: @GacekNiebieski: @Euthymol: @kaktusak: no właśnie, to że można przedlużyć i że jest to drogie to już wiem. Ale nie mam pojęcia gdzie szukać informacji ile może to kosztować.
Powiedzmy, że jest flat 200k , 90 lat lease. 1bed... no i jak oni to wyceniają? Jest jakiś wzór, czy każdy council ma jakiś swój przelicznik? Czy od kogo można się dowiedzieć jaki byłby to koszt?
@FantaZy: If your lease is currently less than 80 years, the leasehold extension cost can increase exponentially with every year, and leaseholders in this position can be stung with incredibly expensive bills.

One home buyer describes finding a figure for the cost of extending the lease on a home with just 16 years left. The cost in this case was between £77,000 and £99,000.

However, typical costs for adding 90 years