Wpis z mikrobloga

#elektryka w #uk

Mam sobie taki włącznik światła do łazienki. W tym samym czasie włącza on od razu wentylator. No i kupilem sobie podwójny włącznik co by włączać samo światło bez tego wiatraka. Tylko coś się nie mogę z tym ogarnąć myślalem ze jest osobny kabel do wiatraka a tutaj są 3 z czego jeden chyba nie potrzebny bo bez niego tez wszystko dziala. Odpialem dolny i nic nie dziala. Odpialem gorny i tez nic nie dziala. Jedyna opcja to wpiąć gora i doł no ale wtedy ten woatrak jest ze swiatlem. Jak to obejść? :(
źródło: comment_1643477585cXwDGLlyxQautoJPA9OpXP.jpg
  • 12
@HypnoSq: nie mam. Mam tylko włącznik do elektrycznego prysznica.

własnie patrze na youtube i to chyba gdzies tam dalej jest połączone tak jak wczesniej pisałeś. Może gdzies u góry przy wentylatorze (mam wysokie sufity z 3.5 metra a drabiny brak) ehhh myślałem ze to będzie prostsze...
Instalacja na bardzo starą nie wygląda (przewody miedziane), tak więc jest szansa, że włącznik wentylatora gdzieś jest. Czemu chcesz go w ogóle wyłączyć? U siebie założyłem wentylator który sam się wyłącza po 20 minutach, a oprócz tego może sam się włączyć przy duzej wilgotności.
@Sztachuk: bo jest głośny i mnie irytuje. Szczególnie teraz jak mocno wieje, nie potrzebuje wiatraka jak ide myc zeby, rece czy ogolnie wszystko inne jak nie prysznic. Nie ch e na stale wylaczyc tylko zeby byl pod drugim wlacznikiem dlatwgo kupilem 2 gang switch