Wpis z mikrobloga

Nie wiem, ale jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o $. Może każą mieć zatankowane 3/4, żeby ludzie nie jeździli do Malezji, bo tam jest tańsze? ¯\_(ツ)_/¯
@chud nie wiem czy jest oficjalne uzasadnienie, ale Singapurczycy to centusie. Jakby się dało to by jeździli za każdym razem do Malezji tankować bo taniej. A przejścia są tylko 2 i to by je zatkało. I tak bywają zatkane i bez tego. Oczywiście nie podczas covida.
Za brak odpowiedniej ilości paliwa grozi tylko grzywna (nie pamiętam ile pewnie z 500-1000$). Za to za oszustwo i przerobienie wskaźnika chyba już do pół roku
@kotbehemoth: dzięki za odpowiedź, czyli tak jak przypuszczałem, kwestia finansowa. A jak mogę przy okazji zapytać, jak się kształtują zarobki w Singapurze (taka średnia) i jak ma się to do zarobków po drugiej stronie w Malezji?

I jeszcze drugie pytanie - jakbyś porównał przekraczanie granicy? Jest szczegółowa kontrola, jak kiedyś za komuny, czy jedynie sprawdzenie dokumentów, jak granica polsko-niemiecka po wstąpieniu do UE, ale przed Schengen?
@chud nie wiem jaka średnia :) na pewno duży rozrzut i może nie mieć sensu liczyć średniej. Powiedzmy że się zarabia taką wartość co w Polsce tylko, że w dolarach singapurskich (1SGD~=3PLN), a w Malezji w dużych miastach podobnie jak w Polsce chyba, bo malezyjski Ringit ma wartość mniej więcej 1 PLN

Przy przekroczeniu granicy lądowej masz dwie kontrole. Wyjeżdżając przechodzę tylko automatyczne bramki (bo mam wizę pracowniczą) i nikt nic nie
@kotbehemoth: a Ty mieszkasz po której stronie, a po której pracujesz? Dużo ludzi z Jahor pracuje (lub inaczej - czy to w ogóle jest możliwe) w SG? Bo różnice znaczące, jakieś 5-6 razy jak widzę - myślałem, że mniejsze.

Sorry, że tak pytam, nigdy nie byłem w tym rejonie, a bardzo mnie zainteresował.
@chud mieszkam i pracuję w Singapurze. Mieszkanie w Johor i praca w Singapurze to udręka. Chociaż robi tak chyba kilkadziesiąt tysięcy osób jak nie lepiej. Tzn robiło. Bo covid ich nieźle #!$%@?ł i musieli wynająć coś w Singa, bo granica prawie 2 lata zamknięta była.