Wpis z mikrobloga

Testy karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 3050 - Wydajność, cena, możliwości podkręcania.
NVIDIA GeForce RTX 3050 oferuje wydajność na poziomie GeForce GTX 1660 SUPER, ale posiada dodatkowe jednostki do śledzenia promieni, obsługuje DLSS i dysponuje 8 GB pamięci VRAM. Tym samym jest zdecydowanie nowocześniejsza, lepiej przystosowana do 2022 roku oraz najnowszych gier AAA. W cenie 1359 złotych było by nieźle, ale... no właśnie jak zwykle jest pewien problem. Jaki? Tego dowiecie się w naszym premierowym teście:

https://www.purepc.pl/testy-karty-graficznej-nvidia-geforce-rtx-3050-wydajnosc-cena-mozliwosci-podkrecania-co-potrafi-najtansze-ampere

#purepc #pcmasterrace #komputery #technologia #nvidia
PurePC_pl - Testy karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 3050 - Wydajność, cena, możliwo...

źródło: comment_1643205560ewFo6I6BpXsQ4HdV0rZE9A.jpg

Pobierz
  • 20
@kowalkowskij: @L3gion: Akurat słabo kopie, przynajmniej jak na razie:
https://www.purepc.pl/nvidia-geforce-rtx-3050-ethereum

@thority: Sklepy jak zwykle się zamieszały co do zejścia embargo na testy, a debiutu na półkach i pierwsze osoby w Europie już mają karty u siebie. NVIDIA przygotowała sporo sztuk tego modelu ale cena... cóż, o MSRP można oczywiście zapomnieć. Nawet producenci mówią o cenach wyższych od sugerowanej przez Zielonych.
@PurePC_pl: Narzekacie na cenę 2k? Przecież to na chwilę obecną dobra cena, bo za 1800 lata rx6500xt, który raczej jest o wiele słabszy, czyż nie? I właśnie w teście mi go zabrakło- ja wiem, że ta karta jest badziewiem, ale czemu nie porównacie najsłabszych przedstawicieli obu marek? (no i po prawdzie rtx3060 i rx6600 tez by się przydały, żeby zobaczyć ile odstają najsłabsze karty danej serii od swoich oczko wyżej klasyfikowanych
I właśnie w teście mi go zabrakło- ja wiem, że ta karta jest badziewiem, ale czemu nie porównacie najsłabszych przedstawicieli obu marek?


@ZlodziejBilonownic: Bo AMD wysyłało kartę tylko do tych redakcji, które są im przychylne i gotowe na odpowiednią procedurę testową. ( ͡º ͜ʖ͡º) Spokojnie, RX 6500 XT też trafi na wykresy. Jest już w drodze z innego źródła, po prostu nie zdążył przyjść przed
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PurePC_pl: z faktycznymi cenami to nie ma w ogóle co ruszać gtx 1070 8gb z budy. Ceny z kosmosu, musiałbym miesiąc praktycznie na samą grafikę robić, aż tak mocno się w głowę nie uderzyłem, żeby tyle płacić. Oczywiście to nie wina recenzentów, ale cenę sugerowaną to sobie producent równie dobrze może wsadzić tam, gdzie słońce nie dochodzi, skoro i tak nikt po takiej cenie nie dostanie jego produktu.

Cóż, rozbudowa pc
z faktycznymi cenami to nie ma w ogóle co ruszać gtx 1070 8gb z budy


@buczubuczu: No zależy. Ceny są wysokie, wiec i relatywnie dużo za używaną 1070 weźmiesz. Wówczas dokładasz X kasy i kupujesz coś lepszego. Jeśli ktoś ma GPU i je sprzeda aby kupić nowe, to dla niego wymiana GPU nie będzie aż tak bolesna.
Dużo gorzej mają osoby co składają PC pierwszy raz, albo mają naprawdę wiekowe PC