Wpis z mikrobloga

Hej #komputery #pcmasterrace

Szykuję się do zmiany chłodzenia procesora. Aktualnie Navis 240mm, ale mam go już prawie dwa lata i czuję, że to jego ostatnie podrygi.

Generalnie jestem zakręcony na punkcie wszelkich dźwięków wydobywających się z obudowy. Więcej szumu czy skrzeczenie kiedy tylko komponenty zaczynają bardziej pracować mnie irytuje. Mam teraz obudowę Fractal Design XL R2, która miała załatwić problem, ale zdaje się tylko bardziej go pogłębiła. Poza tym ta obudowa jest potęzna i niepraktyczna, a mimo zastosowania filtrów łapie kurz jak #!$%@?.

Pytam więc o poradę czy polecacie jakąś fajną obudowę + chłodzenie procesora?
  • 7
@2phonepiotrus kup sobie chłodzenie powietrzem, najlepiej jakieś większe żeby wiatraki nie musiały się rozkręcać. Coś cichego od bequiet albo noctua na pewno da radę. Odpadają dźwięki pompki, a jak jest tylko jeden duży wentylator, to w ogóle jest cisza.
Przesiadałem się z Navisa 240 na Dark Rock 4 z jednym wentylatorem i nie żałuję.
@2phonepiotrus: Chcesz porządną budę, cichą? be quiet Silent Base 802, ma wyciszane panele, nie dziękuj. Sam mam 801'kę - fajny sprzęcik :) A AIO tak jak poprzednik polecił - Arctic Liquid Freezer II 360, ale to też zależy do jakiego procka.
@2phonepiotrus: To 360ka będzie chłodzić aż miło ( ͡° ͜ʖ ͡°) To AIO ma do tego 6 lat gwary jest sensownie wycenione - nic tylko brać. I dobrą pastę - polecam gorąco Noctua NT-H2, najlepsza na rynku. A co do Silent Base 802 sprawdź sobie recki, naprawdę bardzo fajna obudowa z wyciszanymi panelami. Ma też USB-C i hub na wentylatory. Jest w różnych wersjach, z oknem lub