Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu szukam oczyszczacza powietrza do domu. Powierzchnia na jakiej będzie pracować to ok 45 m. Podobają mi się 4 modele: Samsung AX60R5080WD/EU, Electrolux Pure A9 PA91-404GY, Philips AC2958/53 i Klarta Stor 2. Są trochę mocniejsze niż potrzebuję, ale tak wolę. Ceny zbliżone. Ktoś używa? Macie jakieś doświadczenia z tymi modelami?

#oczyszczaczpowietrza #cowybrac #samsung #electrolux #philips #klarta #
  • 7
@pukpukbumbumtratatabenc: Mogę być trochę stronniczy ale kieruj się głośnością, wbrew pozorom to ma duze znaczenie dla komfortu użytkowania. Filtr Philips najlepszy bo usuwa cząsteczki 100x mniejsze niż standardowy filtr HEPA. Mamy w domu alergików plus małe dziecko fajnie jest mieć komfort i wiedzieć że się oddycha czystością ; )
@pukpukbumbumtratatabenc: co w końcu wybrałeś? Zastanawiam się dokładnie nad tymi trzema i już od pół roku nie mogę się zdecydować. Klarta stor 2 brzmi spoko, ale coś czuję, że jej genialne recenzje są kupione. Samsung jest póki co moim faworytem, chociaż, jak większość oczyszcaczy, ma niby pobłażliwy tryb wykrywania pm2.5. Philips trochę droższy, ale wydaje się, że ma podobne problemy z pm2.5, za to lepszy design.
@throaway: Kupiłem Philips AC2959/53, jest skuteczny do 47 m2, więc o 11 m2 mniej, niż Samsung, ale moje aktualne mieszkanie ma całe 58 m2, więc nie potrzebuję aż tak dużej wydajności, skoro i tak jest zasada 1 pokój = 1 oczyszczacz. Cenę mają taką samą, ale Philips dodaje darmowy filtr, co już obniża koszt o 260 zł, do tego ma lepszą aplikację mobilną, która będzie mi robić za pilota.
@Nihilnovii: Jest bardzo cichy, w trybie nocnym można przy nim spać bez problemu, aplikacja na telefon pokazuje wykres, jak zmieniał się poziom zanieczyszczenia w ciągu dnia (np. otwarte okno, czy choćby drzwi po powrocie z pracy). Na pewno widzę różnicę w ilości kurzu w domu, gardło już mnie tak nie męczy i nawet nie trzeba odkurzać tak często. Filtr nie starczy na pewno na tyle, ile przewiduje producent, może da rade