Wpis z mikrobloga

Kiedyś rzuciłem łatwą i całkiem fajnie płatną robotę, i do dziś się tułam po januszexach, z deszczu pod rynne i pod #!$%@? ulewe i tak ciągle. Próbuję jak mogę wypatrywać red flagów, ale skubańcy się maskują i zmasowane gówno wychodzi zawsze i tak. A niżej z zarobkami ciężko zejść do jakiejś gówno pracy, bo opłaty kredyty i inny psi #!$%@? mnie załatwią, i tak się kręci koło #!$%@?, się zachciało rozwoju w PL ( ͡º ͜ʖ͡º)
#pracbaza
Candage - Kiedyś rzuciłem łatwą i całkiem fajnie płatną robotę, i do dziś się tułam p...

źródło: comment_16431292006MQygP92oKQWYcl84u1uBC.jpg

Pobierz
  • 13
@Candage: Mam identyczną sytuację :/ ostatni rok to jakaś porażka, na jesieni 2020 firma w której bardzo dobrze mi się pracowało ogłosiła przejęcie biura przez outsourcing z Indii - wystraszony sytuacją zmieniłem pracę (okazało się, że Hindusi nikogo nie zwalniali tylko wchłonęli wszystkich pracowników), w styczniu 2021 zacząłem nową pracę, w marcu nowa firma ogłosiła outsourcing do Indii (tym razem w pakiecie było zwolnienie wszystkich)... Wkurzony sytuacją uznałem, że warto lekko
@Wojti92: a czym mniej więcej się zajmujesz, jeśli to nie tajemnica? Sorry, że tak dopytuję ( ͡° ͜ʖ ͡°) U mnie konsultanci sapa oprócz wiedzy finansowej ogarniają też zajebiście wszelkie kwestie techniczne, konfiguracje itp. W życiu nie widziałabym siebie w takiej roli bez wcześniejszych kursów czy studiów. A na sapie robię już sporo lat.
@starsi_panowie: No kwestiami technicznymi zajmuję się w bardzo ograniczonym zakresie, od tego są specjalne zespoły typowo techniczne (do nich zgłasza się różne requesty z opisem co ma być zrobione). Ja jestem key userem, jestem odpowiedzialny bardziej za analizy procesów finansowych i księgowych, wymyślaniem konfiguracji, żeby wszystko śmigało
@Usmiech_Niebios: haha dzięki za odkopanie tego tematu :D
Poprawiło się zdecydowanie, większy komfort, może kasa nie jest najlepsza w życiu bo około 5-6k netto (nie jestem wykopowym programista 15k) ale dostałem szansę na "przyuczenie" i tak już 1,5 roku, im dłużej jestem tym bardziej mi się podoba, angielski już o niebo lepiej i obracam się wokół ludzi, z którymi warto trzymać kontakt bo poprzez networking i cierpliwość czuję, że będzie jeszcze
@Usmiech_Niebios: oczywiście są to przyzwoite pieniądze do normalnego życia, niestety w przypadku gdy chcę odłożyć na samochód to 1k to jest max ile jestem w stanie przy dzisiejszych cenach #!$%@? wszystkiego i wynajmu, a i tak często wypadają jakieś wesela itp. więc ubywa z poduszki. Jakbym miał gówniaki to nie wiem, dramat xD Szkoda, że tak #!$%@?ą ten kraj i ludziom odechciewa się rozwoju jeśli zrównamy zarobki inżynierów do sprzątaczek, ale
@Candage: wiem i rozumiem, sam się dokształcam jak mogę - obecnie robię prawko bo całe życie wielkie miasto here i nie czułem potrzeby bez kupna auta, a teraz stać mnie na jakiegoś szrota za 7k który nie pójdzie na złom od razu z odrobiną na opłaty zań. Trzeba iść do przodu chociaż niestety wyrywają nam dywan spod nóg, powodzenia przyjacielu.